Materiały nie wyrażają poglądów redakcji. Różnorodność celowa. Oceny i wnioski pozostawiamy Czytelnikom.
 

Migawki archiwum losowo - najnowsze poniżej

15 najdzikszych newsów tygodnia – dizajnerskie dżinsy jak z pomocy dla powodzian

Miłośników mody i perwersów ucieszy zapewne pojawienie się na rynku nowego modelu dżinsów, choć wcale niewykluczone, że aby je nosić, trzeba też będzie zapłacić mandat za nieobyczajność. 

#1. W sprzedaży pojawiły się dżinsy, w których jest niewiele dżinsu, ale i tak zapłacić trzeba jak za 2 paryProducent odzieży, firma Carmar z Los Angeles, zaprezentował nowy model dżinsów. Extreme Cut Out Pants składają się wyłącznie z cienkich pasów dżinsu po bokach, na kolanach i w talii, odsłaniają pośladki i wyglądają jak wyciągnięte z kosza Caritasu w 1997 roku. Niemniej jednak firma chwali się swoim najnowszym produktem, który wyceniła na 168 dolarów za parę. Entuzjazmu producenta nie podziela jednak spora część internautów, którzy wyśmiewają nowy krój dżinsów, pytając między innymi po co w ogóle nosić spodnie i czy nie łatwiej byłoby po prostu kupić tanie dżinsy i powycinać je w podobny sposób. My na modzie się nie znamy, więc poglądowo zamieszczany zdjęcie dżinsów z przodu, żeby docenić kunszt projektanta.

 

Więcej…
Prezydent napisał ustawy w ramach psychoterapii, ale i tak się nie wyleczył z Adriana

Od dwóch miesięcy słyszałem, że koniecznie trzeba poczekać na projekty ustaw, a dopiero potem o nich mówić. I cóż takiego się zmieniło po ogłoszeniu prezydenckich projektów? Dla mnie absolutnie nic! Nie ma jednej rzeczy, może poza efekciarską „skargą obywatelską” i wygłupem ze zmianą konstytucji, co by mnie zaskoczyło. Od momentu wniesienia wet było jasne, o co toczy się gra. Przede wszystkim o kadry, a ściślej kto te kadry wybierze. Nie po to Andrzej Duda wetował ustawy PiS, żeby pozostawić ministrowi sprawiedliwości kompetencje, które w swoich projektach przypisał sobie.

Więcej…
Supereksfakty. Marta Kaczyńska

Resort zdrowia postanowił zająć się... zegarami, o które zadba wynajęty zegarmistrz! „(...) Gustav Becker czy Cartel to nie nazwy nowych leków, jakie chce wprowadzić ministerstwo, ale zabytkowych zegarów znajdujących się w budynku resortu przy ul. Miodowej. W sumie resort posiada aż sześć czasomierzy antyków, które potrzebują troskliwej opieki.

 

Więcej…
Tylko ustawa zakończy reprywatyzację

O sukcesach w walce reprywatyzacją, dwulicowości Patryka Jakiego i nowych wyzwaniach dla ruchu lokatorskiego Strajk.eu rozmawia z Piotrem Ciszewskim, wieloletnim działaczem Warszawskiego Stowarzyszenia Lokatorów.

 Ruch lokatorski działa w Warszawie od ponad dziesięciu lat. Początkowo, kiedy pomagaliście ofiarom reprywatyzacji, uchodziliście w mainstreamie za “oszołomów”.

Dzisiaj opinia publiczna jest raczej po waszej stronie, a przynajmniej większe jest zrozumienie dla faktu, że zwrot kamienic prawie zawsze oznacza niesprawiedliwość wobec lokatorów. Przedstawicielki Warszawskiego Stowarzyszenia Lokatorów zasiadają w radzie społecznej przy komisji weryfikacyjnej ds. reprywatyzacji. Jak można określić i ocenić etap, na którym znajduje się obecnie ruch lokatorski?

 

Więcej…
Praca

Niedawno szukałam pracy. 

Wymagań nie miałam jakichś wielkich, chciałam tylko, aby praca była od poniedziałku do piątku (w weekendy studiuję), nie w gastronomii i nie na nocki. Praca i tak byłaby pracą dodatkową (mam pracę zdalną, która jest nieźle płatna i nie zajmuje mi wielu godzin), więc na spokojnie sobie szukałam. Trafiłam na takie świetne oferty:

Więcej…
A A A

moda

 • Luksusowa marka odzieżowa Burberry spaliła niesprzedane płaszcze, torebki i perfumy o wartości prawie 40 mln dolarów. Raport finansowy za ubiegły rok pokazuje, że  spłonęło 180 tysięcy trenczy, 250 tysięcy koszulek, tysiące kosmetyków wartych ponad 13 mln oraz dodatki za 24 mln dolarów.

  Niszczenie swoich wyrobów dom mody Burberry prowadzi od  dawna. W  ciągu ostatnich pięciu lat puścił z dymem 116 mln dolarów. „The Times” napisał, że  zrobił to, by  ubrania nie trafiły do „niewłaściwych”, czyli zwykłych, albo nawet, o zgrozo!, biednych ludzi. Po  doniesieniach dziennikarzy firma oświadczyła: Stosujemy staranne procesy minimalizujące ilość nadwyżek, które produkujemy. Informacja o marnotrawstwie zbulwersowała Wielką Brytanię.

   

 •  

  Dodają kobietom tajemniczości i oryginalności, urozmaicają wygląd i stwarzają okazję do wykreowania czegoś nowego w świecie mody. Poznaj blogerki, które mogą sprawić, że hijaby staną się ostatnim krzykiem mody. Nie tylko w świecie arabskim.

  Gdy spojrzymy na zdjęcia poniżej i pomysły tych pięknych kobiet na urozmaicone nakrycie głowy, zrozumiemy dlaczego duża część Arabek nie chce rezygnować z hijabów (czyli nakryć głowy) i burek.

 • Akcje obrońców zwierząt zaczynają powoli przynosić efekty – przemysł modowy nie chce już dłużej na swoich wybiegach futer naturalnych. Grono członków międzynarodowego programu Sklepy Wolne Od Futer właśnie przekroczyło 750 marek i projektantów.

  Do programu przystąpiły takie marki i nazwiska jak: Giorgio Armani, HUGO BOSS, H&M, a także Inditex, mający pod swoimi skrzydłami m.in. Zarę, Massimo Dutti, Bershkę i Pull&Bear, a ostatnio także Net-a-Porter. Inicjatywa Sklepy Wolne Od Futer (Fur Free Retailer) powstała w 2006 roku. W Polsce koordynują ją Otwarte Klatki.

 • Branża hair & beauty szykuje się na przedświąteczne oblężenie. Ponad 11 proc. wizyt w ciągu roku realizowanych jest w grudniu. Tłumy pojawiają się szczególnie tuż przed Wigilią. Salony fryzjerskie i kosmetyczne generują wówczas ponad 43 proc. zysku z całego miesiąca – wynika z raportu „Grudzień najbardziej dochodowy miesiąc w branży beauty" przygotowany w oparciu o dane uzyskane od klientów Versum. Branża czerpie zyski nie tylko z wizyt klientów, ale i sprzedaży bonów podarunkowych. Blisko 40 proc. wszystkich bonów sprzedawanych w drugiej połowie roku przypada na okres tuż przed świętami.

 • To  piętnastu producentów: od  Prady i  Armaniego, po  Calzedonię i Benettona. Szokiem jest, że wszystkie te marki razem wzię- te warte są tyle, co jedna francuska: Louis Vuitton. Włosi, jak Francuzi, kochają ubrania, wino i jedzenie. Na polu fashion na prowadzenie wysunęła się Francja. Dzięki Vuittonowi, czyli LVMH. Koncern prowadzący działalność w formie spółki europejskiej ma  obroty na poziomie 37,6 mld euro − co równa się sumie obrotów 15 najlepszych włoskich marek fashion − i hegemoniczny udział we francuskim rynku modowym. Zapatrzeni we francuskiego lidera Włosi, niemający jeszcze tak dominującego logo, starają się powtórzyć jego sukces.

   

 • Od 1 października wchodzi w życie prawo modelek.  Łopatki wystające jak u głodzonych więźniów. Chód, podczas którego chrzęszczą kości. Temu wszystkiemu postanowiło położyć kres państwo francuskie. I nie chodzi o estetykę – chodzi o zdrowie. Stąd nowe prawo.

CoalaWeb Social Links

Opublikuj: