Materiały nie wyrażają poglądów redakcji. Różnorodność celowa. Oceny i wnioski pozostawiamy Czytelnikom.
 

Migawki archiwum losowo - najnowsze poniżej

Nic innego nie potrafię

Jego głos znają prawie wszyscy. Przez blisko 30 lat Janusz Weiss był związany z radiem. Potem zniknął. Teraz pojawił się w jednej ze stacji telewizyjnych. W Zetce spędził 23 lata. Niedługo potem rozpoczął pracę w radiowej Jedynce. Karierę rozpoczynał od kabaretu. Występował w Salonie Niezależnych. Przez wiele lat był konferansjerem scenicznym znanych artystów. Należy do założycieli Radia Zet. Pracował też w TVP, prowadził kilka teleturniejów.

 

Więcej…
Telewizja pokazała (322)
A A A

zdjęcia

 • Małe i duże podróże bawią i kształcą - a w dodatku są bardzo dobre dla zdrowia.

  #1.


  Statystyki wykazały, że mężczyźni, którzy przynajmniej raz w roku nie robią sobie wakacyjnego odpoczynku, mają o 30% większe ryzyko zapadnięcia na choroby serca. W przypadku kobiet minimum dwa wyjazdy w roku to wyraźnie mniejsze ryzyko depresji. U obu płci podróżowanie istotnie przyczynia się do obniżenia poziomu stresu.

   

 • Na typową domówkę przychodzą znajomi i ich znajomi, wśród nich znajdzie się kilka powtarzających się schematów. Każdy z nas kiedyś ich spotkał.
  #1. Człowiek suchar

  Człowiek suchar wpada uśmiechnięty w towarzystwo i zaczyna swój festiwal żarcików w najmniej odpowiednim momencie. Potrafi podejść do grupki osób w trakcie ich ożywionej rozmowy na temat fizyki kwantowej i zacząć swój koncert "a znacie ten?", "a słyszeliście to?", "A słuchajcie, przychodzi babka do lekarza...". Najśmieszniejsze w człowieku sucharze jest to, że sam śmieje się ze swoich dowcipów i wygląda na takiego, któremu wcale to nie przeszkadza.
   
 • Jeśli interesujesz się penisami, to aktualne wydanie Najdzikszych Wiadomości przypadnie ci do gustu. Jeśli nie, to może zadowolą cię wycieczki w Alpy po pijaku albo chociaż chodzenie z nożem. 

  #1. Nikki Benz wytacza proces wytwórni Brazzers o dotkliwe pobicie w trakcie kręcenia jednej ze scen


  36-letnia aktorka twierdzi, że podczas nagrywania jednej ze scen aktor grający główną rolę męską, Ramon Nomar, oraz producent Tony T mieli ją dotkliwie pobić. Benz, która naprawdę nazywa się Alla Montchak, miała być poinformowana, że będzie nagrywać „hardkorową” scenę, jednak nie spodziewała się, że w trakcie sceny jej partner tak się wczuje, że kobieta skończy z siniakami i ranami otwartymi na ciele, a producent będzie mu pomagał stając Benz na głowie. To podobno nie pierwszy tego typu wybryk Tony’ego T, który w grudniu 2016 roku miał po raz pierwszy stanąć Benz na głowie. „Może i raz do tego doszło, ale przerwaliśmy kręcenie, gdy powiedziała STOP” – komentował wówczas łaskawy producent.

   

 • Ten artykuł może uratować ci życie. Dowiesz się bowiem między innymi, w jakim miesiącu, statystycznie, rodzi się najwięcej morderców. Warto zapytać o datę urodzin na pierwszej randce...

  #1. Grupa psychiatrów obejrzała ponad 400 filmów i wybrała najbardziej realistycznego psychopatę. Numerem 1 został Anton Chirugh, antagonista z filmu "To nie jest kraj dla starych ludzi".

  Kliknij i zobacz więcej!
   
 • Wyluzowani i uśmiechnięci, lecz wciąż czujni i zdeterminowani. Ci policjanci są najlepszą reklamą dla swoich organizacji...

  #1. Studenci z Montrealu protestowali przeciwko podniesieniu opłaty za studia. Wyszli na ulice (prawie) nago. To zdjęcie kilku chłopaków z policji, którzy "obserwowali" protest.

  Kliknij i zobacz więcej!
   
 • Nie jesteś już lekkoduchem z liceum, zapomniałeś już prawie jak słodkie było życie studenta, dzieciaki z sąsiedztwa mówią ci od dawna "dzień dobry", a choć paru lat brakuje ci do magicznej liczby 30, to zauważasz, że.... 

  #1. Nie chce ci się imprezować

  200_s


  Pamiętasz ten czas, gdy zostanie w domu było uważane za przejaw nudziarstwa? Nawet, gdy lenistwo dochodziło do głosu, nie wypadało się przyznać. Wyjście na imprezę zaszczytnym obowiązkiem! Dziś potrafisz powiedzieć "nie", a nawet nie wahasz się tego użyć, szczególnie, gdy na drugi dzień czeka praca, obowiązki rodzinne, albo po prostu chcesz ten wieczór spędzić z najbliższymi. 

   

 • Uganda jest najwyżej położonym z krajów afrykańskich. Ciekawym, zróżnicowanym, pod wieloma względami niebezpiecznym i biednym. Ale z pewnością wartym poznania. 

  #1.


  Wzajemne stosunki pomiędzy zwierzętami i ludźmi w Ugandzie bywają bardzo napięte. Pod koniec XIX wieku budowę kolei przecinającej kraj opóźniała para lwów, która atakowała robotników nocą. Bilans to aż 135 ofiar. Z ataków na ludzi zasłynęły też młode słonie, które - pamiętając doznane wcześniej krzywdy, zwykle utratę członków stada - postanowiły wziąć odwet na zamieszkujących w pobliżu ludziach.

   

 • Śmierć nie jest tak prostą sprawą, jak się niektórym wydaje...

  #1.


  To nie zatrzymanie pracy serca oznacza śmierć – chociaż szybko do niej doprowadzi, o ile się czynności serca na czas nie przywróci. Ale to mózg decyduje, czy żyjemy, czy nie. Śmierć mózgu może nastąpić wskutek czy to zatrzymania (chociażby czynnościowego – np. gdy dochodzi do migotania komór, serce żyje, ale nie jest w stanie tłoczyć krwi na obwód) pracy serca, czy uduszenia, czy zatrucia, czy rozsmarowania po asfalcie. Gdyby to serce decydowało, nie miałyby sensu przeszczepy serca – bo co dawcy po pół kilogramie zimnego, martwego mięsa? Żeby jednak mieć pewność, że mózg już nie żyje, istnieją specjalne komisje, orzekające o śmierci mózgu na podstawie szczegółowych, rygorystycznych procedur.
   
 • Królowa gier planszowych już dawno skazana została na zapomnienie. Mimo to jednak wciąż nie brakuje osób, które z przyjemnością oddają się wymagającej intensywnego myślenia rozgrywce. 

  #1.


  Od gry w szachy można się uzależnić - z korzyścią dla zdrowia. Ponad pół wieku temu Marottichal, nieduża wieś w Indiach, znajdowała się w tragicznym położeniu. Jej mieszkańcy w przytłaczającej większości zmagali się z uzależnieniem od alkoholu i hazardu. Wszystko zmieniło się, gdy niejaki pan Unnikrishnan - właściciel sklepu z herbatami - postanowił nauczyć mieszkańców gry w szachy. Minęło trochę czasu, a o alkoholu i hazardzie nikt w Marottichal nie pamięta. Wszyscy natomiast namiętnie grywają w szachy.

   

 • #1.


  Tawurgha to w języku Berberów „zielona wyspa”, jednak w przypadku tego opuszczonego miasta w północnej Libii jest to określenie bardzo na wyrost. Jeszcze na początku XXI wieku mieszkały tu 24 tys. osób. Od 2011 nie ma nikogo. W sierpniu Tawurghę zdobyli rebelianci, a mieszkańców oskarżono o współpracę z wojskami Kaddafiego - morderstwa, gwałty, rozboje.

  Część salwowała się ucieczką, część rozstrzelano, a wszystkich pozostałych wypędzono. Od tego czasu jedyne żywe dusze pojawiające się w mieście to niewielkie oddziały rebelianckie, przez które m.in. zrezygnowano z ponownego zasiedlenia Tawurghi.

   

 • „Jak zostać Batmanem”, „100 autorów przeciwko Einsteinowi” i jeszcze kilka innych wartych wspomnienia propozycji.

  #1.


  Wydawcy, którzy wydają książki na terenie Polski, mają obowiązek przekazania tzw. egzemplarzy obowiązkowych. 15 sztuk każdej nowej pozycji powinno trafić do wskazanych bibliotek. Wydawca nie tylko przekazuje książki bezpłatnie, ale też - jak się okazuje - od oddanych egzemplarzy powinien jeszcze zapłacić podatek VAT. Taka zachęta powoduje, że obowiązek spełniany jest w zaledwie ok. połowy przypadków. Większych konsekwencji - brak.

   

 • Gdzie znajduje się najstarszy hotel świata, co w hotelowej restauracji robią żyrafy i jeszcze kilka egzotycznych ciekawostek z najodleglejszych zakątków kuli ziemskiej. 

  #1.


  Nishiyama Onsen Keiunkan w japońskiej prefekturze Yamanashi to najstarszy hotel świata. Liczy sobie już ponad 1300 lat i przez cały ten czas prowadzony jest przez tę samą rodzinę - aktualnie jej 52. pokolenie. Hotel położony jest w górskiej scenerii, w bezpośrednim sąsiedztwie gorących źródeł. I choć od jego otwarcia w 705 r. minęło już naprawdę wiele czasu i sporo się zmieniło, to właściciele twierdzą, że cały czas tkwi w nim pierwotny duch założycieli.
   
   
 • Współczesna seksualność w dużej mierze oparta jest na sprzeczności. Jasne, coraz bardziej ostentacyjnie promowana jest bezrefleksyjna rozwiązłość: doniesienia o gimbusach grających w słoneczko, „Nastoletnie matki” w MTV czy historie o sprzedawaniu przez nastolatki swojej cnoty arabskim szejkom to dziś normalka.  Ale efekty rewolucji lat sześćdziesiątych nie zawsze są tak ewidentne: szczególnie widoczne to jest w konserwatywnej, chcącej cenzurować wszystko Ameryce – jak chociażby w przypadku dziwnej, pociętej wersji „Wilka z Wall Street”, która poszła na cały świat.
   
 • Niektóre panie bez makijażu nigdy nie zaistniałyby na szerokim ekranie. Karierę mogłyby zrobić tylko w radio, lecz i nawet tam nie przez łóżko. Patrząc na inne, człowiek zastanawia się: Po jaką cholerę, kobieto, potrzebny ci makijaż? Piękno to rzecz względna. Oceńcie sami...

  #1. Katie Holmes

  Kliknij i zobacz więcej!


  Kliknij i zobacz więcej!  
   
   
 •  Zatem nie mogę powiedzieć, ile z tych wiadomości to najprawdziwsza prawda, a ile to urban legends, więc potraktuj ten artykuł z przymrużeniem oka. Niemniej zapraszam do czytania, a jest co czytać!


  Lata 50. Początki rock'n'rolla, w tej dekadzie rozpoczynają się kariery Chucka Berry'ego i Elvisa Presleya, świat budzi się po II Wojnie Światowej, natomiast Amerykanie wkraczają w erę społeczeństwa konsumpcyjnego. Rozpoczęła się wojna w Wietnamie.

  Zacznijmy od chromów. Amerykanie lubią blichtr, czasami wręcz zahaczający o kicz. Ale oni tacy są. Uwielbiają wszystko, co się w słońcu błyszczy i świeci. Jakby mogli, to pochromowaliby cały samochód (ups!), byle się błyszczał jak się należy. Szczyt manii chromowania przypada na lata 50. właśnie. Wtedy to producenci samochodowi prześcigali się w elementach, które pochromować się da. Nie miałeś chromów - nie istniałeś wtedy jako producent. Proste. Wyścig wygrał Chevrolet.
   
 • Zdjęcie użytkownika Z Freudem w łóżku.

 • Rosja to piękny kraj, zwłaszcza dla facetów. Tyle wolności i możliwości nie znajdziecie w żadnym innym państwie na świecie. Oczywiście, jeśli wierzyć temu tekstowi. Jak się już domyślacie, wykorzystamy go by przemycić kilka zdjęć uroczych Rosjanek.

  #1. Otwarte 24/h


  W odróżnieniu od zachodu, tutaj związkom zawodowym i organizacjom religijnym nie udało się tak zorganizować mieszkańcom życia, by za dnia pracowali, a w nocy grzecznie spali. W Rosji możecie nie tylko odwiedzić supermarket o 4 nad ranem, ale także zjeść o tej porze obiad i nie zdziwcie się jeśli zostaniecie zaproszeni na basen o północy.

  #2. Tanio

   

 • Lauren Allen zadała na Twitterze wydawałoby się niewinne pytanie - na jakie problemy życia dorosłego nikt was nie przygotował. Twitter rozgrzał się do czerwoności setkami odpowiedzi. Dla Was też te problemy były zaskoczeniem?

   

  Dezorientacja i niepewność nigdy cię nie opuszczają.

   

  Jak ciężko wygrać codzienną walkę między fast foodem a prawdziwym gotowaniem.

   

  Samotność. Nawet jeśli masz wspaniałych przyjaciół, z wiekiem spędzasz z nimi znacznie mniej czasu.

   

  Jedzenie dla zapewnienia kalorii, a nie dla smaku. Teraz jem liście na lunch.
 • Dziś m.in. przedsiębiorczy uczeń z Włoch, zemsta kaktusa, pomoc dla matki od nienarodzonego dziecka oraz co nieco o czekach i wekslach.

  #1.

   
   
 • W odległym 1958 roku chiński przywódca Mao Zedong podpisał historyczny dekret o unicestwieniu wszystkich szczurów, much, komarów i wróbli.

  Inicjatorem uruchomienia kampanii na wielką skalę był o dziwo biolog Zhou Jian, ówczesny wiceminister oświaty. Był przekonany, że masowa eksterminacja wróbli i szczurów doprowadzi do bezprecedensowego rozkwitu rolnictwa. Ponoć Chińczycy w żaden sposób nie mogli pokonać głodu, ponieważ „objadały ich na polach żarłoczne wróble”.

   

 • Spokojnie, nie ma nas w tym zestawieniu ale nie znaczy to, że Polacy są idealnymi turystami. Którzy turyści budzą strach lub politowanie wśród miejscowych?

  #1. Chińczycy


  Po pierwsze jest ich dużo, po drugie są wszędzie a po trzecie nie da się ich nie zauważyć. Hałaśliwe grupy idące po trupach za przewodnikiem, rozpychają się łokciami, wpychają w kolejki i oczywiście nie reagują na żadne uwagi ponieważ nie znają innych języków poza swoim (albo bardzo dobrze udają). 

   

 • W dzisiejszym odcinku m.in. dzieci żyjące w biedzie w USA, znany świat na portugalskiej mapie z początku XVI wieku oraz wszystkie kraje, które uzyskały niepodległość od Wielkiej Brytanii.

  #1. Jak przeważnie ludzie zapisują śmiech

   

   
   
 • W dzisiejszym odcinku m.in. czym jest sport ekstremalny; ciekawy pomysł na biznes; pretensje do Lewandowskiej; paragon z zabrzańskiego Multikina; jak powstały piramidy oraz przejściówka dla teściowej.

  #1.

   
 • Użytkownicy pewnego forum postanowili podzielić się wspomnieniami o swoich najgorszych łóżkowych partnerach. Najwyraźniej było to babskie forum, bo wszystkie wpisy są o facetach... Kolejny raz przekonujemy się, że rozmiar niestety ma znaczenie.

   
 • Ile razy już słyszeliśmy o zbliżającym się wielkimi krokami kresie naszych dni? Koniec świata szumnie zapowiadany jest co kilka lat i za każdym razem miło się zawodzimy. Mimo tych fałszywych alarmów parę razy faktycznie o włos uniknęliśmy wielkiej katastrofy, która mogłaby zrobić ludzkości wielkie kuku.

   

  Kometa Jose Bonilli

  W sierpniu 1886 roku meksykański astronom Jose Bonilla opublikował w naukowym magazynie L’Astronomie dokumentację swojego odkrycia sprzed trzech lat, kiedy to na tle Słońca zauważył kilka obiektów spowitych tajemniczą mgiełką. Ówcześni badacze sugerowali, że to, co zaintrygowało Bonillę było niczym innym jak grupą ptaków, owadami lub paproszkami na teleskopie. 
  Musiało minąć grubo ponad sto lat, aby ktoś z naukowego światka zwrócił honor upokorzonemu astronomowi, a przy okazji uświadomił światu, jak blisko katastrofy wtedy byliśmy. 

   

 • Zgodnie z powiedzeniem „cudze chwalicie, swego nie znacie”, prezentujemy najbardziej niezwykłe polskie miejsca, które warte są odwiedzenia przed jakąkolwiek podróżą do Tybetu czy Australii. Bo to Polska właśnie!

  #1. Kopalnia soli w Wieliczce

   
 • Dziś m.in. technologia sztucznych meteorów, "głowa robota" w Kaliningradzie oraz jak pomagać, dając ludziom "wędkę", a nie "rybę".

  #1.

   
   
 • #1. Ten arbuz został pozbawiony skorupki.


  #2. Ktoś, kto zamontował takie drzwi, musi być naprawdę nieźle trzepnięty.

   

 • Niestety, nawet hymn USA nie jest amerykański. Tak samo jak jeansy, samochody, żarówka czy masło orzechowe. Te i inne rzeczy zostały wynalezione w innych państwach, a my mylnie przypisujemy je Amerykanom. 

  #1. Hymn państwowy na melodię angielskiej pijackiej przyśpiewki


  Francis Scott Key napisał tekst hymnu do kiepskiej przyśpiewki. Była to angielska piosenka "To Anacreon in Heaven", która wychwalała bardziej hulanki niż patriotyzm.

   

CoalaWeb Social Links

Opublikuj: