Materiały nie wyrażają poglądów redakcji. Różnorodność celowa. Oceny i wnioski pozostawiamy Czytelnikom.
 

Migawki archiwum losowo - najnowsze poniżej

Wiara w Boga w krajach Unii Europejskiej

Przedstawiam tu wyniki sondażu przeprowadzonego we wszystkich krajach Unii Europejskiej oraz w Islandii, Norwegii i Szwajcarii.

W większości krajów Europy Zachodniej, a także w niektórych w Europie Środkowo-Wschodniej, wierzący w Boga znaleźli się w mniejszości. W wielu krajach wiarę w istnienie Boga zadeklarowało mniej niż 30 % pytanych. 20-40 % stanowią ateiści, a około 40 % to osoby deklarujące wiarę w istnienie siły wyższej czy też duchowej, ale nie w istnienie Boga (poniżej zamieszczam tabelę zawierającą dane dla każdego badanego kraju).

Więcej…
Skąpy jak...

–  Jak zaczyna się każdy przepis w szkockiej książce kucharskiej? –  Idź do  sąsiada i  pożycz pół kilo mąki...

*** Dwóch Szkotów spotyka się w Edynburgu. – Czy możesz pożyczyć mi funta? – Och, niestety, nie mam przy sobie pieniędzy. – A w domu? – Dziękuję, wszyscy zdrowi...

*** – Jak rozpędza się manifestacje uliczne w Edynburgu? –  Wychodzi policja z  puszkami na składki...

Więcej…
W aptece...

Poproszę jebuprom.

*** Szałwia i nabiał (chodziło o tymianek i podbiał).

*** Poproszę syrop lewoślazowy. (poprawnie: syrop prawoślazowy).

*** Poproszę tabletki z takiej rośliny, która wygląda jak kapusta.

*** Poproszę spirytus komfortowy.

Więcej…
Pęknięcie w obozie euroatlantyckim? Tusk i UE przeciwko Trumpowi

Podczas środowej wizyty w Sofii na Szczycie Zachodniobałkańskim przewodniczący Rady Europejskiej Donald Tusk w ostrych słowach skrytykował postępowanie prezydenta Trumpa na arenie miedzynarodowej. Postawę amerykańskiego przywódcy Tusk określił mianem “kapryśnej asertywności”. Dodał: “Patrząc na ostatnie decyzje prezydenta Trumpa, można wręcz pomyśleć: nie potrzeba wrogów, gdy ma się takich przyjaciół”.

 

Więcej…
Widmo hikikomori nad Europą

Jakie japońskie słowo staje się w  Europie najpopularniejsze? Hikikomori. Oznacza ono chorobę cywilizacyjną objawiającą się skrajną niechęcią do kontaktów ze światem zewnętrznym i pacjentów nią dotkniętych. Żyją oni jak pustelnicy we własnych pokojach. Sto tysięcy przypadków we Włoszech, milion zdiagnozowanych w Japonii, w której choroba jest znana od lat 80. XX wieku. Europa ryzykuje to samo co Japonia, gdzie ciężka forma izolacji społecznej była początkowo bagatelizowana lub mylona z objawami psychotycznymi i afektywnymi. Tysiące chorych stały się setkami tysięcy, a potem milionem.

 

Więcej…
A A A

zdjęcia

 • Małe i duże podróże bawią i kształcą - a w dodatku są bardzo dobre dla zdrowia.

  #1.


  Statystyki wykazały, że mężczyźni, którzy przynajmniej raz w roku nie robią sobie wakacyjnego odpoczynku, mają o 30% większe ryzyko zapadnięcia na choroby serca. W przypadku kobiet minimum dwa wyjazdy w roku to wyraźnie mniejsze ryzyko depresji. U obu płci podróżowanie istotnie przyczynia się do obniżenia poziomu stresu.

   

 • Zerknijmy na ludzkie ciało ze strony, o której raczej nie uczą w szkołach…

  #1.


  Mówią, że nic nie dzieje się bez przyczyny i wszystko jest po coś. Cóż, jeśli tak, to sporo w naszych ciałach rzeczy, bez których moglibyśmy się z łatwością obejść. Żołądek - można wyciąć, śledziona - zbytek. Trzy czwarte wątroby również spokojnie można sobie odpuścić, podobnie jak 80% jelit. Jedna nerka i jedno płuco również można byłoby pominąć. I bez tych wszystkich organów człowiek byłby może nie całkiem zdrowy, ale zupełnie żywy.

   

 • Najsłynniejsza pustynia Ziemi wciąż skrywa wiele intrygujących tajemnic.

  #1.


  Ziemia nie jest idealnie okrągła ani idealnie równa pod jakimkolwiek względem. To samo dotyczy jej ruchów. Czy „niedoskonałości” te można jakoś zaobserwować w praktyce? Oczywiście – na przykład na Saharze, która mniej więcej co 23 tys. lat zmienia się z ziejącej piachem pustyni w całkiem niezły kawałek zieleni… a potem z powrotem.

   

 • Na typową domówkę przychodzą znajomi i ich znajomi, wśród nich znajdzie się kilka powtarzających się schematów. Każdy z nas kiedyś ich spotkał.
  #1. Człowiek suchar

  Człowiek suchar wpada uśmiechnięty w towarzystwo i zaczyna swój festiwal żarcików w najmniej odpowiednim momencie. Potrafi podejść do grupki osób w trakcie ich ożywionej rozmowy na temat fizyki kwantowej i zacząć swój koncert "a znacie ten?", "a słyszeliście to?", "A słuchajcie, przychodzi babka do lekarza...". Najśmieszniejsze w człowieku sucharze jest to, że sam śmieje się ze swoich dowcipów i wygląda na takiego, któremu wcale to nie przeszkadza.
   
 • Włochy przykuwają uwagę turystów z całego świata. Malownicze krajobrazy, wysoka temperatura, smakowita kuchnia… a może coś jeszcze? 

  #1.


  Makaron został okrzyknięty włoską świętością. Jest w tym sporo medialnej przesady, a opowieści w stylu „szanujący się Włoch nigdy nie zjadłby…” można raczej włożyć między bajki. Tym bardziej, że obecnie we Włoszech popularne jest ponad 500 dań z makaronem. Wiele z nich bazuje na pomidorach - ale nie zawsze tak było. Pomidory z makaronem je się we Włoszech od XVII wieku. Wcześniej do makaronu serwowano raczej miód i cukier, a danie spożywano palcami - tak jak „uczyli” Arabowie, którzy przywieźli do Włoch makaron.

   

 • Fakt, że jest nas na Ziemi już ponad 7,3 mld indywiduów, czyni badania psychologiczne jeszcze bardziej interesującymi… i jeszcze mniej pewnymi.

  #1.


  Każdy poradnik poświęcany osiąganiu celów zachęca, by o swoim postanowieniu jak najszybciej poinformować wszystkich wokół. „Pochwalenie się rodzinie i znajomym pomoże utrzymać wysoki poziom motywacji”, głoszą rozmaici mędrcy. Tyle, że… wcale nie. Badania wykazały, że pochwalenie się zamiarem osiągnięcia celu jest w wielu przypadkach na tyle satysfakcjonujące, że nie skłania do wkładania dalszych wysiłków w faktyczną realizację swoich zamierzeń.

  „Ciszej jedziesz, dalej dojedziesz”, jak mawia rosyjskie powiedzenie.

   

 • Rośliny mięsożerne, kwiaty zdolne do zmartwychwstania, chabazie droższe niż złoto i jeszcze kilka innych ciekawych faktów, które zafundowała nam matka natura. 

  #1.


  Nietypowy pomysł na ogródek? Bardzo proszę - dziwidło olbrzymie. Mimo niezbyt sympatycznej nazwy, jest to naprawdę ładna roślina o liściach dochodzących do 7 metrów długości. Ma też największe na świecie kwiaty - osiągają ponad 3 m wysokości. Jest tylko jeden problem natury praktycznej. Dziwidło cuchnie tak ohydnie, że popularne porównania do rozkładających się zwłok wcale nie są nieuzasadnione.

   

 • Stolica - Kuala Lumpur - z charakterystycznymi połączonymi wieżowcami to tylko jeden z wielu interesujących elementów tego atrakcyjnego kraju. 

  #1.

   
 • Mężczyzna nie wstał ani razu podczas 17-godzinnej podróży samolotem

  Mężczyzna znajdował się na pokładzie samolotu linii lotniczych Qantas. Dreamliner 787-9 wyruszył w pierwszy komercyjny, bezprzesiadkowy lot z Australii do Wielkiej Brytanii. W trakcie lotu pasażerowie mieli na sobie specjalne urządzenia pomiarowe, dzięki którym naukowcy z Charles Perkins Centre przy University of Sydney mogli przeanalizować ich zachowania. Po zebraniu danych z urządzeń naukowcy wpadli w osłupienie, gdy zobaczyli, że jeden z pasażerów ani razu nie podniósł się z fotela. Lecący pierwszą klasą mężczyzna tłumaczył później, że po prostu było mu bardzo wygodnie i nie czuł potrzeby wstawania.

   

 • Studentowi z Indonezji, który chciał oglądać swoje nagie koleżanki, nie można odmówić sprytu rodem z filmów o Bondzie. Nie bez powodu jednak kobiety walczą o wejście Bondowi do łóżka, a student stanie przed sądem.

  #1. Student umieścił kamerkę w gąbce pod prysznic, żeby filmować swoje koleżanki

   
   
 • Miłośników mody i perwersów ucieszy zapewne pojawienie się na rynku nowego modelu dżinsów, choć wcale niewykluczone, że aby je nosić, trzeba też będzie zapłacić mandat za nieobyczajność. 

  #1. W sprzedaży pojawiły się dżinsy, w których jest niewiele dżinsu, ale i tak zapłacić trzeba jak za 2 pary  Producent odzieży, firma Carmar z Los Angeles, zaprezentował nowy model dżinsów. Extreme Cut Out Pants składają się wyłącznie z cienkich pasów dżinsu po bokach, na kolanach i w talii, odsłaniają pośladki i wyglądają jak wyciągnięte z kosza Caritasu w 1997 roku. Niemniej jednak firma chwali się swoim najnowszym produktem, który wyceniła na 168 dolarów za parę. Entuzjazmu producenta nie podziela jednak spora część internautów, którzy wyśmiewają nowy krój dżinsów, pytając między innymi po co w ogóle nosić spodnie i czy nie łatwiej byłoby po prostu kupić tanie dżinsy i powycinać je w podobny sposób. My na modzie się nie znamy, więc poglądowo zamieszczany zdjęcie dżinsów z przodu, żeby docenić kunszt projektanta.

   

 • Jeśli interesujesz się penisami, to aktualne wydanie Najdzikszych Wiadomości przypadnie ci do gustu. Jeśli nie, to może zadowolą cię wycieczki w Alpy po pijaku albo chociaż chodzenie z nożem. 

  #1. Nikki Benz wytacza proces wytwórni Brazzers o dotkliwe pobicie w trakcie kręcenia jednej ze scen


  36-letnia aktorka twierdzi, że podczas nagrywania jednej ze scen aktor grający główną rolę męską, Ramon Nomar, oraz producent Tony T mieli ją dotkliwie pobić. Benz, która naprawdę nazywa się Alla Montchak, miała być poinformowana, że będzie nagrywać „hardkorową” scenę, jednak nie spodziewała się, że w trakcie sceny jej partner tak się wczuje, że kobieta skończy z siniakami i ranami otwartymi na ciele, a producent będzie mu pomagał stając Benz na głowie. To podobno nie pierwszy tego typu wybryk Tony’ego T, który w grudniu 2016 roku miał po raz pierwszy stanąć Benz na głowie. „Może i raz do tego doszło, ale przerwaliśmy kręcenie, gdy powiedziała STOP” – komentował wówczas łaskawy producent.

   

 • Wegetariańskie kotlety z batatów nie będą smakowały już tak samo, gdy staną się zwykłymi plastrami batatu w bułce. No ale co zrobisz – przynajmniej „Wiedźmin” się produkuje i już nigdy nie pomylimy pewnego afrykańskiego państewka ze Szwajcarią. 

  #1. Władze Francji zakazały producentom żywności używania nazw „burger”, „kiełbaski” czy „kotlet” w odniesieniu do dań wegetariańskich

   
   
 • Gdy madka stanie w obronie swojego potomstwa, to nie ma zmiłuj. Każdy, kto posiada choć trochę instynktu przetrwania, powinien zejść jej z drogi.

  #1. Szalona madka jak lwica broniła swojego syna, który miał złapać przypadkową kobietę za pośladki


  8-latek miał dotknąć pośladków jednej z kobiet znajdujących się w szanghajskim Disneylandzie. Pokrzywdzona kobieta uznała, że chłopak zrobił to celowo, więc go zbeształa i zaprowadziła do matki. Na filmie nagranym przez jednego ze świadków widać, jak zdarzenie zmienia się w regularną awanturę. Rozwścieczona madka zaczyna krzyczeć coś w kierunku pokrzywdzonej kobiety i uderza ją kapeluszem tak, że jej znajomi muszą ją powstrzymywać. W końcu do akcji wkracza ochrona, żeby uspokoić sytuację. Na odchodne oburzona madka rzuca słowami: „Po...ało cię? Kto by chciał cię dotykać z taką mordą?”. 

   

 • Walka z seksizmem trwa, a na jej froncie tym razem stanęła największa federacja piłkarska świata. Oprócz tego dowiedzieliśmy się czegoś niekoniecznie dobrego o muzyce rockowej i tego co zwykle o Francuzach. 

  #1. FIFA zakazuje pokazywania ładnych lasek na meczach


  Międzynarodowa federacja piłkarska wydała zalecenie o zaprzestaniu pokazywania „gorących lasek” podczas transmisji meczów mistrzostw świata. Chodzi o zbliżenia kamery na co bardziej urodziwe fanki. Przedstawiciele FIFA ds. dyskryminacji uważają, że pokazywanie ładnych kobiet to objaw seksizmu i organizacja nie chce mieć z tym nic wspólnego. Szczególnie że w Rosji, gdzie niedawno zakończyły się kolejne mistrzostwa, dochodziło do zachowań seksistowskich poza stadionami, gdy kibice z zaskoczenia całowali prezenterki telewizyjne na wizji albo zaczepiali kobiety na ulicy. Z powodu tego typu zachowań kilkunastu kibiców odesłano do domu.

   

 • Ten artykuł może uratować ci życie. Dowiesz się bowiem między innymi, w jakim miesiącu, statystycznie, rodzi się najwięcej morderców. Warto zapytać o datę urodzin na pierwszej randce...

  #1. Grupa psychiatrów obejrzała ponad 400 filmów i wybrała najbardziej realistycznego psychopatę. Numerem 1 został Anton Chirugh, antagonista z filmu "To nie jest kraj dla starych ludzi".

  Kliknij i zobacz więcej!
   
 • Wyluzowani i uśmiechnięci, lecz wciąż czujni i zdeterminowani. Ci policjanci są najlepszą reklamą dla swoich organizacji...

  #1. Studenci z Montrealu protestowali przeciwko podniesieniu opłaty za studia. Wyszli na ulice (prawie) nago. To zdjęcie kilku chłopaków z policji, którzy "obserwowali" protest.

  Kliknij i zobacz więcej!
   
 • Patrząc na te zdjęcia pamiętajmy o zasadzie, że co jest głupie i działa - nie jest głupie, a umiejętność kreatywnego radzenia sobie z problemami jest w życiu bezcenna.

  #1.

   
   
 • Nie jesteś już lekkoduchem z liceum, zapomniałeś już prawie jak słodkie było życie studenta, dzieciaki z sąsiedztwa mówią ci od dawna "dzień dobry", a choć paru lat brakuje ci do magicznej liczby 30, to zauważasz, że.... 

  #1. Nie chce ci się imprezować

  200_s


  Pamiętasz ten czas, gdy zostanie w domu było uważane za przejaw nudziarstwa? Nawet, gdy lenistwo dochodziło do głosu, nie wypadało się przyznać. Wyjście na imprezę zaszczytnym obowiązkiem! Dziś potrafisz powiedzieć "nie", a nawet nie wahasz się tego użyć, szczególnie, gdy na drugi dzień czeka praca, obowiązki rodzinne, albo po prostu chcesz ten wieczór spędzić z najbliższymi. 

   

 • Najsłynniejsza wytwórnia filmowa na świecie sama w sobie jest ciekawa, ale ma również szereg innych ciekawostek, które towarzyszą jej przy produkcji dużej ilości ambitnych i wartościowych filmów. Jedną z nich są okołofilmowe stanowiska pracy.

  #1. Seksograf

   
   
 • Za prawnikami mało kto przepada. Chyba że akurat przydałby mu się jakiś – to zupełnie zmienia sprawę.

  #1. Jarrett Adams

  17105822a92c7cc1.png


  Nie jest łatwo zostać prawnikiem. Najpierw trzeba skończyć wymagające studia, podczas których należy o swojej ścieżce informować wszystkich wokół, a potem wykorzystać liczne znajomości, by móc choćby spróbować podjąć pracę. Jarrett Adams nie miał takich możliwości. Zyskał natomiast sporo wolnego czasu, kiedy… skazano go na 10 lat za przestępstwa seksualne, których notabene nie popełnił. Cały czas spędzony w więzieniu poświęcił na naukę prawa, by następnie skutecznie apelować w swojej sprawie i – już po wyjściu – bronić innych niesłusznie skazanych.

   

 • Uganda jest najwyżej położonym z krajów afrykańskich. Ciekawym, zróżnicowanym, pod wieloma względami niebezpiecznym i biednym. Ale z pewnością wartym poznania. 

  #1.


  Wzajemne stosunki pomiędzy zwierzętami i ludźmi w Ugandzie bywają bardzo napięte. Pod koniec XIX wieku budowę kolei przecinającej kraj opóźniała para lwów, która atakowała robotników nocą. Bilans to aż 135 ofiar. Z ataków na ludzi zasłynęły też młode słonie, które - pamiętając doznane wcześniej krzywdy, zwykle utratę członków stada - postanowiły wziąć odwet na zamieszkujących w pobliżu ludziach.

   

 • Dlaczego Alaska to beznadziejne miejsce na picie alkoholu, czym może się skończyć „pożyczenie" Wi-Fi w Singapurze i jeszcze kilka kwiatków z różnych stron świata. 

  #1.


  W Niemczech zabrania się robienia wszelkiego hałasu w porze odpoczynku – od 22 (gdzieniegdzie już nawet od 20) do 6 oraz w niedziele i święta. Przepisu tego przestrzega się bardzo rygorystycznie, co nie wszystkim musi się podobać… Niemniej jednak szaleństwo, które z nudów ogarnęło Polskę w pierwsze niedziele wolne od handlu*, wskazuje, że takie prawo ma jednak nieco sensu.U Niemców do przepisów mają stosować się również… psy.

   

 • Śmierć nie jest tak prostą sprawą, jak się niektórym wydaje...

  #1.


  To nie zatrzymanie pracy serca oznacza śmierć – chociaż szybko do niej doprowadzi, o ile się czynności serca na czas nie przywróci. Ale to mózg decyduje, czy żyjemy, czy nie. Śmierć mózgu może nastąpić wskutek czy to zatrzymania (chociażby czynnościowego – np. gdy dochodzi do migotania komór, serce żyje, ale nie jest w stanie tłoczyć krwi na obwód) pracy serca, czy uduszenia, czy zatrucia, czy rozsmarowania po asfalcie. Gdyby to serce decydowało, nie miałyby sensu przeszczepy serca – bo co dawcy po pół kilogramie zimnego, martwego mięsa? Żeby jednak mieć pewność, że mózg już nie żyje, istnieją specjalne komisje, orzekające o śmierci mózgu na podstawie szczegółowych, rygorystycznych procedur.
   
 • Królowa gier planszowych już dawno skazana została na zapomnienie. Mimo to jednak wciąż nie brakuje osób, które z przyjemnością oddają się wymagającej intensywnego myślenia rozgrywce. 

  #1.


  Od gry w szachy można się uzależnić - z korzyścią dla zdrowia. Ponad pół wieku temu Marottichal, nieduża wieś w Indiach, znajdowała się w tragicznym położeniu. Jej mieszkańcy w przytłaczającej większości zmagali się z uzależnieniem od alkoholu i hazardu. Wszystko zmieniło się, gdy niejaki pan Unnikrishnan - właściciel sklepu z herbatami - postanowił nauczyć mieszkańców gry w szachy. Minęło trochę czasu, a o alkoholu i hazardzie nikt w Marottichal nie pamięta. Wszyscy natomiast namiętnie grywają w szachy.

   

 • Wreszcie! Twój okres wartości do spożycia zakończył się i możesz w spokoju pognić sobie przysypany wilgotną glebą. Nikt nie będzie ci więcej zawracał głowy, masz permanentny urlop, takie L4 z przytupem. A jednak, jak pokazuje historia, nie każdy może liczyć na błogi wypoczynek w wyłożonej mięciutkim atłasem trumnie i nawet po śmierci pada ofiarą bezwstydnego zawracania.... .

   

 • #1.


  Tawurgha to w języku Berberów „zielona wyspa”, jednak w przypadku tego opuszczonego miasta w północnej Libii jest to określenie bardzo na wyrost. Jeszcze na początku XXI wieku mieszkały tu 24 tys. osób. Od 2011 nie ma nikogo. W sierpniu Tawurghę zdobyli rebelianci, a mieszkańców oskarżono o współpracę z wojskami Kaddafiego - morderstwa, gwałty, rozboje.

  Część salwowała się ucieczką, część rozstrzelano, a wszystkich pozostałych wypędzono. Od tego czasu jedyne żywe dusze pojawiające się w mieście to niewielkie oddziały rebelianckie, przez które m.in. zrezygnowano z ponownego zasiedlenia Tawurghi.

   

 • „Jak zostać Batmanem”, „100 autorów przeciwko Einsteinowi” i jeszcze kilka innych wartych wspomnienia propozycji.

  #1.


  Wydawcy, którzy wydają książki na terenie Polski, mają obowiązek przekazania tzw. egzemplarzy obowiązkowych. 15 sztuk każdej nowej pozycji powinno trafić do wskazanych bibliotek. Wydawca nie tylko przekazuje książki bezpłatnie, ale też - jak się okazuje - od oddanych egzemplarzy powinien jeszcze zapłacić podatek VAT. Taka zachęta powoduje, że obowiązek spełniany jest w zaledwie ok. połowy przypadków. Większych konsekwencji - brak.

   

 • Gdzie znajduje się najstarszy hotel świata, co w hotelowej restauracji robią żyrafy i jeszcze kilka egzotycznych ciekawostek z najodleglejszych zakątków kuli ziemskiej. 

  #1.


  Nishiyama Onsen Keiunkan w japońskiej prefekturze Yamanashi to najstarszy hotel świata. Liczy sobie już ponad 1300 lat i przez cały ten czas prowadzony jest przez tę samą rodzinę - aktualnie jej 52. pokolenie. Hotel położony jest w górskiej scenerii, w bezpośrednim sąsiedztwie gorących źródeł. I choć od jego otwarcia w 705 r. minęło już naprawdę wiele czasu i sporo się zmieniło, to właściciele twierdzą, że cały czas tkwi w nim pierwotny duch założycieli.
   
   
 • Na upowszechnieniu internetu najwięcej zyskali miłośnicy rozbieranych zdjęć. A teraz coraz częściej trzeba to leczyć…

  #1.


  Uzależnienie od stron dla dorosłych pod wieloma względami zbliżone jest do bardziej „tradycyjnych” nałogów, jak palenie czy picie alkoholu. Różni się jednak istotnie tym, że zamiłowanie do wielogodzinnych seansów przed komputerem zdecydowanie łatwiej ukryć niż skłonność do całonocnych libacji alkoholowych. Z tego względu trudno ocenić, jak duża jest prawdziwa skala problemu.

   

 • Oto szereg niezbyt znanych faktów z mniej lub bardziej odległej przeszłości naszego postrzelonego kontynentu.

  #1.


  Czarna Śmierć – epidemia dżumy, która dotarła do Europy w XIV wieku – zdziesiątkowała społeczeństwo. Wymarło wówczas, zależnie od szacunków, od 30 do 60% ludności. Jakie były tego skutki? Różnorakie: ograniczenie problemu przeludnienia, równiejsza dystrybucja majątku, niższe koszty utrzymania. Poprawiła się również dieta i wzrosła średnia długość życia.

   

 • Przeczucie mówi ci, że jutro będzie lepiej? Cóż, jeśli mówi, to... mówi. Tak jakoś się składa, że złe przeczucia sprawdzają się o wiele częściej niż te dobre. A te bardzo złe? Te bardzo złe wydają się czasem wręcz niemożliwe. A jednak znalazły się osoby, którym przeczucie podpowiedziało 8 poniższych nieszczęść.

  #1. Rysunek narzeczonej Pistoriusa

   

  Jak każdy normalny człowiek obudzony w środku nocy, Oscar Pistorius, niepełnosprawny lekkoatleta, który zasłynął krucjatą w obronie obecności protez kończyn na igrzyskach olimpijskich, sięgnął po pistolet i wystrzelił pięć razy przez drzwi łazienki, sądząc – jak później próbował się tłumaczyć – że tam ukrył się włamywacz. Włamywacza oczywiście tam nie było. Tylko zastrzelona narzeczona biegacza, Reeva Steenkamp, z którą kłócił się przez cały wieczór. Sęk w tym, że modelka przewidziała własną śmierć. Mając 14 lat, narysowała samą siebie jako anioła kierującego się do nieba. Z przerażonym wyrazem twarzy i dłońmi zasłaniającymi usta. W oddali na rysunku znalazł się mężczyzna z pistoletem w dłoni.
   
 • Są wśród nas kłamcy tak zaprawieni w bojach, że nawet im brewka nie tyknie, ale większość ludzi jednak nie ma aż takich umiejętności i przy odrobinie wprawy da się przyłapać ich na mówieniu nieprawdy. Oto kilka sprawdzonych sposobów.

  #1. Spoglądanie na podłogę albo prosto w oczy


  Większość kłamców unika kontaktu wzrokowego, ale jest całkiem spora grupa, która na przekór uporczywie spogląda nam w oczy, co ma dodać ich historii prawdopodobieństwa. Jeśli więc nasz rozmówca za żadne skarby nie chce na nas spojrzeć, albo wręcz przeciwnie - nie spuszcza z nas wzroku - możemy mieć do czynienia z kłamcą. 

   

 • Zazwyczaj kiedy za wiele od czegoś oczekujemy, późniejszy smak zawodu jest wprost proporcjonalny do pokładanych przez nas nadziei. Dlatego czasem chyba lepiej trzymać emocje na wodzy i zabezpieczyć się przed ewentualnym rozgoryczeniem odpowiednio grubą warstwą sceptycyzmu. 


  Kryjówka Ala Capone

   

 • Roisin Hahessy niedawno przeprowadziła się do Brazylii, gdzie uczy się nowego języka jednocześnie ucząc innych angielskiego. Najnowsze doświadczenia uświadomiły ją o ilości dziwnych idiomów funkcjonujących w jej ojczystym języku i postanowiła ułatwić ich naukę za pomocą grafiki.

  #1. Bob jest twoim wujkiem

   

  Prawdziwe znaczenie: To takie proste.
  Polski odpowiednik: proste jak drut, jasne jak słońce
 • Współczesna seksualność w dużej mierze oparta jest na sprzeczności. Jasne, coraz bardziej ostentacyjnie promowana jest bezrefleksyjna rozwiązłość: doniesienia o gimbusach grających w słoneczko, „Nastoletnie matki” w MTV czy historie o sprzedawaniu przez nastolatki swojej cnoty arabskim szejkom to dziś normalka.  Ale efekty rewolucji lat sześćdziesiątych nie zawsze są tak ewidentne: szczególnie widoczne to jest w konserwatywnej, chcącej cenzurować wszystko Ameryce – jak chociażby w przypadku dziwnej, pociętej wersji „Wilka z Wall Street”, która poszła na cały świat.
   
 • Niektóre panie bez makijażu nigdy nie zaistniałyby na szerokim ekranie. Karierę mogłyby zrobić tylko w radio, lecz i nawet tam nie przez łóżko. Patrząc na inne, człowiek zastanawia się: Po jaką cholerę, kobieto, potrzebny ci makijaż? Piękno to rzecz względna. Oceńcie sami...

  #1. Katie Holmes

  Kliknij i zobacz więcej!


  Kliknij i zobacz więcej!  
   
   
 •  Zatem nie mogę powiedzieć, ile z tych wiadomości to najprawdziwsza prawda, a ile to urban legends, więc potraktuj ten artykuł z przymrużeniem oka. Niemniej zapraszam do czytania, a jest co czytać!


  Lata 50. Początki rock'n'rolla, w tej dekadzie rozpoczynają się kariery Chucka Berry'ego i Elvisa Presleya, świat budzi się po II Wojnie Światowej, natomiast Amerykanie wkraczają w erę społeczeństwa konsumpcyjnego. Rozpoczęła się wojna w Wietnamie.

  Zacznijmy od chromów. Amerykanie lubią blichtr, czasami wręcz zahaczający o kicz. Ale oni tacy są. Uwielbiają wszystko, co się w słońcu błyszczy i świeci. Jakby mogli, to pochromowaliby cały samochód (ups!), byle się błyszczał jak się należy. Szczyt manii chromowania przypada na lata 50. właśnie. Wtedy to producenci samochodowi prześcigali się w elementach, które pochromować się da. Nie miałeś chromów - nie istniałeś wtedy jako producent. Proste. Wyścig wygrał Chevrolet.
   
 • Dzisiaj m.in. listy od autystycznego chłopca, sposób na kontrolera parkingowego, karma dosięgła kłusownika zabijającego słonie, a sejm wprowadził prawo które pozwoli wprowadzić opłaty za wjazd do centrów miast. Plus sensowna odezwa nauczyciela do rodziców.

  #1.

  Kliknij i zobacz więcej!
   
 • Mamom jeszcze raz życzymy najlepszego (z powodów wymienionych poniżej) a poza tym, co myślimy o influencerach, najsłynniejszym ślubie świata, RODO i wyroku sądowym w sprawie syna, który nie chciał wyprowadzić się od rodziców.

  #1.

  Kliknij i zobacz więcej!
   
   
 • Dzisiaj m.in. najgorsze zaproszenie weselne, Morgan Freeman oskarżony o molestowanie, Boże Ciało vs Ramadan w naTemat, ostro o OLX oraz najbardziej epicka impreza ostatnich 30 lat w USA.

  #1.

  Kliknij i zobacz więcej!
   
   
 • W dzisiejszym odcinku m.in. 100 pożarów wysypisk śmieci na 100-lecie odzyskania niepodległości, jak widzą nas projektanci autobusów, porównanie cen produktów Rossmanna w Polsce i Niemczech, ile powinno się dać na wesele oraz ciekawa promocja w supermarkecie.

  #1.

   
   
 • Za naszą reprezentację trzymamy kciuki z całych sił, co nie przeszkodzi nam nadal się z nich ponabijać jeszcze przez chwilę. Poza tym dzisiaj słowo o bohaterskim policjancie, kalekim polskim systemie sądowniczym, płaceniu po znajomości i kobiecie, która robi realistyczne lalki (dla dzieci, zboczuchu, nie dla dorosłych).

  #1.

  Kliknij i zobacz więcej!
   
   
 • My tu gadu, gadu i minął miesiąc, dzisiaj wielki finał piłkarskiego mundialu. Komu kibicujemy? Oczywiście dzielnym biało-czerwonym z Chorwacji. Dzisiaj także o fajnym wynalazku - śmieciomacie z Wielunia, wtopie belgijskiego marketu, wielkiej mocy zielonych oraz wspaniałym dziadku z PKP.

  #1.

  Kliknij i zobacz więcej!
   
   
 • Dzisiaj m.in. wspominamy wyjątkowe zaćmienie księżyca, gratulujemy (na serio) Borysowi Szycowi sukcesu, opowiemy mało znaną historię końca Jacka Danielsa i będzie jeden demot, który pomoże ci mierzyć się z falą upałów.

  #1.

  Kliknij i zobacz więcej!
   
   
 • Zdjęcie użytkownika Z Freudem w łóżku.

 • Rosja to piękny kraj, zwłaszcza dla facetów. Tyle wolności i możliwości nie znajdziecie w żadnym innym państwie na świecie. Oczywiście, jeśli wierzyć temu tekstowi. Jak się już domyślacie, wykorzystamy go by przemycić kilka zdjęć uroczych Rosjanek.

  #1. Otwarte 24/h


  W odróżnieniu od zachodu, tutaj związkom zawodowym i organizacjom religijnym nie udało się tak zorganizować mieszkańcom życia, by za dnia pracowali, a w nocy grzecznie spali. W Rosji możecie nie tylko odwiedzić supermarket o 4 nad ranem, ale także zjeść o tej porze obiad i nie zdziwcie się jeśli zostaniecie zaproszeni na basen o północy.

  #2. Tanio

   

 • Lauren Allen zadała na Twitterze wydawałoby się niewinne pytanie - na jakie problemy życia dorosłego nikt was nie przygotował. Twitter rozgrzał się do czerwoności setkami odpowiedzi. Dla Was też te problemy były zaskoczeniem?

   

  Dezorientacja i niepewność nigdy cię nie opuszczają.

   

  Jak ciężko wygrać codzienną walkę między fast foodem a prawdziwym gotowaniem.

   

  Samotność. Nawet jeśli masz wspaniałych przyjaciół, z wiekiem spędzasz z nimi znacznie mniej czasu.

   

  Jedzenie dla zapewnienia kalorii, a nie dla smaku. Teraz jem liście na lunch.
 • Dziś m.in. "trzeci świat" u Indian, skąd się wzięli mormoni, katastrofa kolejowa w Eschede oraz jak rumuński rząd napuścił na siebie obywateli.

  #1.

   
   
 • Dziś m.in. jak Polacy asymilowali się na emigracji z Francuzami przed II wojną światową, przodek większości współczesnych koni wyścigowych oraz hipokryzja pewnej firmy tytoniowej.

  #1.

   
   
 • Dziś m.in. pokaz siły militarnej USA, powietrze z kanadyjskich gór na sprzedaż oraz co by było, gdyby Bawaria odłączyła się od Niemiec.

  #1.

   
   
 • Dziś m.in. historia imienia pewnej słynnej gitary, spadochroniarz, który przeżył upadek z 3600 metrów oraz chłopiec ze słynnego zdjęcia, na którym podaje rękę Hitlerowi.

  #1.

   
   
 • Dziś m.in. skarb pod lodowym pancerzem Arktyki, jak ofensywnie grało się w piłkę dawniej, bokserska sztuczka z linami oraz najdroższy papier toaletowy.

  #1.

   
   
 • Dziś m.in. cyberataki na Polskę, podejście do wilkołactwa na dawnej Łotwie oraz jak na tle innych selekcjonerów na mundialu pod względem zarobków wypadł Adam Nawałka.

  #1.

   
   
 • Dziś m.in. o krwawej niedzieli na Wołyniu, nieprzyjemnej bakterii oraz sprawności japońskich służb drogowych.

  #1.

   
   
   
 • Dziś m.in. bananowa masakra, druga książka Hitlera, japońskie podejście do dbania o lasy oraz specjalne soczewki, które mogą pomóc daltonistom.

  #1.

   
 • Dziś m.in. niezidentyfikowane obiekty spadające, kościół w Arabii Saudyjskiej, teoria McPokoju oraz idea tzw. okna życia.

  #1.

   
   
 • Dziś m.in. co Amerykanie obiecali Kim Dzong Unowi, zazdrość u psów oraz jak PepsiCo stała się posiadaczem całkiem sporej liczby okrętów wojennych.

  #1.

   
   
 • Dziś m.in. różnica między taktyką a strategią, najgorzej oceniane linie lotnicze oraz obśmiewany filmik instruktażowy na wypadek wybuchu bomby jądrowej.

  #1.

   
   
 • Dziś m.in. kontrowersyjna zabawka z USA, wspólny przodek psów i kotów oraz dlaczego słynny pięściarz nazwał wszystkich swoich pięciu synów tak samo.

  #1.

   
   
 • Dziś m.in. przedsiębiorczy uczeń z Włoch, zemsta kaktusa, pomoc dla matki od nienarodzonego dziecka oraz co nieco o czekach i wekslach.

  #1.

   
   
 • Dziś m.in. potencjał źródeł geotermalnych w USA, dlaczego naziści nie lubili, gdy nazywano ich nazistami oraz planeta czarniejsza od węgla.

  #1.

   
   
 • Dziś m.in. polskie akcenty na Marsie, zachowanie osób oderwanych od naturalnego cyklu dobowego oraz ukryty talent znanej aktorki.

  #1.

   
 • Dziś m.in. najlepsi nurkowie na Ziemi, zjawisko "nieśmiałości koron drzew" oraz facet, który zabił się o własną brodę.

  #1.

   
 • W odległym 1958 roku chiński przywódca Mao Zedong podpisał historyczny dekret o unicestwieniu wszystkich szczurów, much, komarów i wróbli.

  Inicjatorem uruchomienia kampanii na wielką skalę był o dziwo biolog Zhou Jian, ówczesny wiceminister oświaty. Był przekonany, że masowa eksterminacja wróbli i szczurów doprowadzi do bezprecedensowego rozkwitu rolnictwa. Ponoć Chińczycy w żaden sposób nie mogli pokonać głodu, ponieważ „objadały ich na polach żarłoczne wróble”.

   

 • Po raz kolejny odwiedzamy profil na Instagramie o nazwie Rich Kids of Russia, na którym prezentowane są zdjęcia dzieciaków. Rosyjskich dzieciaków. Bardzo bogatych rosyjskich dzieciaków. Jak żyją? Zobacz! 

  #1. Takie tam z pupilem

   
   
 • Spokojnie, nie ma nas w tym zestawieniu ale nie znaczy to, że Polacy są idealnymi turystami. Którzy turyści budzą strach lub politowanie wśród miejscowych?

  #1. Chińczycy


  Po pierwsze jest ich dużo, po drugie są wszędzie a po trzecie nie da się ich nie zauważyć. Hałaśliwe grupy idące po trupach za przewodnikiem, rozpychają się łokciami, wpychają w kolejki i oczywiście nie reagują na żadne uwagi ponieważ nie znają innych języków poza swoim (albo bardzo dobrze udają). 

   

 • W dzisiejszym odcinku m.in. dzieci żyjące w biedzie w USA, znany świat na portugalskiej mapie z początku XVI wieku oraz wszystkie kraje, które uzyskały niepodległość od Wielkiej Brytanii.

  #1. Jak przeważnie ludzie zapisują śmiech

   

   
   
 • W dzisiejszym odcinku m.in. kraje, które odwiedzili dwaj wielcy średniowieczni podróżnicy, jak zmieniała się precyzja sporządzanych map na przestrzeni wieków oraz status ekonomiczny mieszkańców całego świata.

  #1. Liczba zabójstw na 100 000 mieszkańców

   

   

  #2. Liczba mieszkańców USA przedstawiona na mapie 3D

   

 • Czy to słońce, czy deszcz, wystarczy żyć własnym tempem, zająć się własnymi sprawami, a nic nie będzie burzyć stoickiego spokoju.

  #1.

   
   
 • Mecz najgorszy z możliwych do oglądania. Jedni nie mieli motywacji, a drugim się nie chciało walczyć. Mecz nudny i bez historii - lepiej o nim szybko zapomnieć. Tradycji stało się zadość - wygrywamy na pożegnanie mundialu, ale nie w ostatnim meczu mundialu, tylko w ostatnim meczu grupowym.
   

  #1.

   
   
 • Miała być odmieniona reprezentacja, miał być pressing i walka do końca. I wszystko to widzieliśmy... W pierwszych trzech minutach meczu i przez kilka minut połowy drugiej. To nie wystarczyło. Pozytyw tego jest taki, że PZPN nie wykosztuje się zanadto na pobyt naszej reprezentacji w Soczi.

  #1.

   
   
 • W dzisiejszym odcinku m.in. pies, który myśli, że pluszowy arbuz jest jego szczeniakiem; koleś, który patrzy na stan dupy; przeróbka ze środkowymi palcami; mężczyźni, którzy porwali kolegę, żeby napił się z nimi alkoholu; ciało konia z 79 roku oraz pierwszy monument, który łączy, a nie dzieli.

  #1.

   

 •  
   
   
  W dzisiejszym odcinku m.in. dlaczego ośmioletni chłopiec zaproponował ojcu zabawę w "gołego faceta"; co zrobić z imigrantami, którzy zablokowali w Paryżu wielką sportową imprezę; groźna informacja na słupie dla właściciela psa, który to zasrywa chodnik; dziecko Krzysztofa Ibisza z Salmą Hayek oraz zaszczepione dziecko wygina się w łuk - co robić?

  #1.

   
 • W dzisiejszym odcinku m.in. wystrzałowe akcesoria do twojego mieszkania; pretensje kobiety do mężczyzny, że ją nigdzie nie zabiera; promocje dostępne w galerii alkoholi oraz jak Windows psuje sprzęty od Apple. 

  #1.

   
   
 • W dzisiejszym odcinku m.in. rowerzysta-idiota; bogacz w samochodzie; biodegradowalne papierosy z nasionami w filtrze; konkurs na najgłupszą, ale działającą odpowiedź oraz co znalazł klient w tortilli. 

  #1.

   
   
 • W dzisiejszym odcinku m.in. początkujący kierowca BMW; kto za młodu to oglądał, a potem nie mógł spać w nocy; dlaczego Janusz Korwin-Mikke już nie kocha Rosji; gdzie na Ziemi miliony lat temu było Twoje miasto, jak uniknąć apokalipsy Zombie oraz hemoroidy, na które już żadna maść nie pomoże.

  #1.

   
 • W dzisiejszym odcinku m.in. za co rolnik dostał 500 zł mandatu; bohater z Ubera; co może oznaczać taka kupka; chamskie zachowanie matki z dzieckiem; pomysł na podźwignięcie naszej reprezentacji po mundialu; odważna stylizacja uczestniczki "Warsaw Shore" oraz nietypowe ogłoszenie proboszcza.

  #1.

   
 • W dzisiejszym odcinku m.in. co zrobić, gdy zgubisz dziecko na plaży w Chinach; chłopak, który składał skargę na panie z dziekanatu; wielki stres Adama Małysza; jak najwygodniej jest kupić bilet jednodniowy oraz podaj tytuł książki zastępując jedno słowo, słowem "bimber". 

  #1.

   
   
 • W dzisiejszym odcinku m.in. czym jest sport ekstremalny; ciekawy pomysł na biznes; pretensje do Lewandowskiej; paragon z zabrzańskiego Multikina; jak powstały piramidy oraz przejściówka dla teściowej.

  #1.

   
 • W dzisiejszym odcinku m.in. cykle miłości; fascynacja reakcją psa na innego psa; Australia na jednym obrazku; "świetny" pomysł, żeby mieć ciepło na zewnątrz oraz płaszcz niewidzialności Harry'ego Pottera wystawiony na sprzedaż.

  #1.

   
   
 • W dzisiejszym odcinku m.in. czy wejście do Biedronki w niedzielę wolną od handlu będzie za okazaniem biletu; drobna pomyłka prostytutki; osoby, które wyłudzały odszkodowanie poprzez kontrolowane poparzenia rosołem; nietypowy drink; trzy zasady nagich fotek, co znaczy "robić za cukierniczkę" oraz jak szczepione dzieci zarażają pozostałe zapaleniem płuc, czyli wpis zbulwersowanej "madki".

   

 • Te reklamy spełniły swoje zadanie - wywołały kontrowersje i zwróciły uwagę społeczeństwa na konkretny problem.

  #1. Pewne rzeczy wiszą na tobie już na zawsze

   
   
 • 8731415271805672503345079.jpeg

  Ze współczesnego punktu widzenia - najgorszym czasem dla ubraniowej mody były lata 70. i 80. Okazuje się, że esencję kiczu tamtej epoki można zobaczyć... w prehistorycznych, tanich magazynach porno. Mimo, że w tej galerii nie znajdziecie nawet krzty nagości, fotografie te na kilometr trącą narkotykami, alkoholem, chorobami wenerycznymi oraz... absolutem brakiem jakiegokolwiek gustu.

   

 • Użytkownicy pewnego forum postanowili podzielić się wspomnieniami o swoich najgorszych łóżkowych partnerach. Najwyraźniej było to babskie forum, bo wszystkie wpisy są o facetach... Kolejny raz przekonujemy się, że rozmiar niestety ma znaczenie.

   
 • Wszystkiego dobrego z okazji dnia dziecka! Wstyd, szwy, rany i palenie buraka, czyli nasze wspaniałe pociechy w akcji. 

   

  #1.

  Spytałem ostatnio moją 7-letnią córkę, jaką pracę chciałaby mieć w przyszłości. Powiedziała spokojnie, że nie będzie musiała mieć żadnej, bo znajdzie sobie męża, z którym zamieszka w dużym pokoju i będą zabierać jedzenie z mojej lodówki, więc nie będą potrzebowali żadnych pieniędzy.

   

 • Oto najciekawsze wypowiedzi z ostatnich dni...

  #1. Matura 2018 wyciekła do Internetu - to z pewnością jedno z najczęściej wpisywanych ostatnio haseł w Google. UWAGA! Zdesperowani uczniowie wierzą, że może jakimś cudem uda im się trafić na jakiekolwiek przecieki i często padają ofiarą oszustów. W sieci można znaleźć mnóstwo fejkowych stron, na których za pewną opłatą można zdobyć rzekomo autentyczne arkusze. CKE bije na alarm i prosi maturzystów, by nie dali się nabrać:

  Ważna informacja: tematy i pytania, jakie pojawią się na maturze 2018 ujawniane są tylko i wyłącznie w momencie rozpoczęcia się egzaminu. Wszelkie przecieki, które można znaleźć w internecie mogą wprowadzić w błąd uczniów.


  Wniosek? Uczcie się, póki macie jeszcze czas. Wujek Google i tak Wam nie pomoże.

   

 • W dzisiejszym odcinku m.in. o gwieździe porno wyrzuconej z restauracji, 21-latce, której ojciec pozwolił na uprawianie seksu przed kamerami, wściekłej Dodzie (o co poszło?) i nietypowej procesji Bożego Ciała w Pszczynie. 

   
   
 • W dzisiejszym odcinku o Dominice Tajner, która tymi zdjęciami naraziła się weganom. Będzie też o tym, dlaczego wkrótce kobiety mogą całkowicie przestać karmić piersią.  

  #1. Dominika Tajner znalazła się na celowniku wszelakiej maści wegan i obrońców praw zwierząt po tym, jak przed kamerami obdarła ze skóry królika

  Celebrytka wzięła udział w programie Madness24, którego uczestnicy muszą poradzić sobie w ekstremalnych warunkach. Jednym z zadań było upieczenie na ognisku królika. Tajner została oskarżona o zabijanie zwierząt na potrzeby show. 


  W rozmowie z portalem Plejada Dominika postanowiła się wytłumaczyć: 

   

 • Tak tragicznego występu na Mistrzostwach Świata nie spodziewał się chyba żaden Polak. Oto najgorętsze wypowiedzi po totalnym blamażu z Kolumbią. Nie jest miło


  #1. Robert Lewandowski nie krył żalu po nieudanym spotkaniu, ale też zasugerował, że czuł się bezradny

  Wiele rzeczy na tym mundialu nie funkcjonowało tak jak powinno, ale jak nie ma z czego, to nie da się nic zrobić. Samą walką meczu się nie wygra, trzeba dołożyć jakość, a jakości było za mało.
   
 • Wielu uczniom (i uczennicom) zdarza się czasem mieć kosmate myśli w stosunku do kadry nauczycielskiej. Niektórzy zbierają się na odwagę i robią krok ku realizacji swoich fantazji. Dziś będzie właśnie o nich. 

   
   
 • Nie zrozumiem. Naprawdę bardzo się staram, ale chwilami nie jestem w stanie pojąć logiki stojącej za niektórymi feministycznymi trendami. Pozwólcie, że opowiem wam o pewnych dziwnych postulatach, które feministki usiłowały „przepchnąć”. Czasem, niestety, skutecznie.


  Likwidacja klubów ze striptizem

   

 • Ile razy już słyszeliśmy o zbliżającym się wielkimi krokami kresie naszych dni? Koniec świata szumnie zapowiadany jest co kilka lat i za każdym razem miło się zawodzimy. Mimo tych fałszywych alarmów parę razy faktycznie o włos uniknęliśmy wielkiej katastrofy, która mogłaby zrobić ludzkości wielkie kuku.

   

  Kometa Jose Bonilli

  W sierpniu 1886 roku meksykański astronom Jose Bonilla opublikował w naukowym magazynie L’Astronomie dokumentację swojego odkrycia sprzed trzech lat, kiedy to na tle Słońca zauważył kilka obiektów spowitych tajemniczą mgiełką. Ówcześni badacze sugerowali, że to, co zaintrygowało Bonillę było niczym innym jak grupą ptaków, owadami lub paproszkami na teleskopie. 
  Musiało minąć grubo ponad sto lat, aby ktoś z naukowego światka zwrócił honor upokorzonemu astronomowi, a przy okazji uświadomił światu, jak blisko katastrofy wtedy byliśmy. 

   

 • Przypadkowa inwazja? Jak to w ogóle brzmi? Czy można ot tak, zupełnie niechcący, wkroczyć sobie do sąsiedniego kraju i rozpocząć konflikt zbrojny? Cóż, nie często się to zdarza, ale czasem głupi błąd, nieporozumienie, czy zwykłe gapiostwo może doprowadzić wojskowych dowódców do nieprzemyślanych, pochopnych decyzji.


  Wujek Google jest kiepskim doradcą

  Osiem lat temu słynne przedsiębiorstwo branży informatycznej prawie doprowadziło do wybuchu wojny pomiędzy dwoma państwami Ameryki Środkowej. W listopadzie 2010 roku Eden Pastora, dowódca nikaraguańskiego, przygranicznego patrolu zauważył coś, co od razu obudziło w nim chęć skopania komuś tyłka. Przed oczami wojskowego jak gdyby nigdy nic powiewała sobie flaga Kostaryki. Pastora kilkukrotnie zerknął w swój telefon. Google Maps potwierdziło jego obawy

   

 • Zgodnie z powiedzeniem „cudze chwalicie, swego nie znacie”, prezentujemy najbardziej niezwykłe polskie miejsca, które warte są odwiedzenia przed jakąkolwiek podróżą do Tybetu czy Australii. Bo to Polska właśnie!

  #1. Kopalnia soli w Wieliczce

   
 • Dziś m.in. technologia sztucznych meteorów, "głowa robota" w Kaliningradzie oraz jak pomagać, dając ludziom "wędkę", a nie "rybę".

  #1.

   
   
 • #1. Ten arbuz został pozbawiony skorupki.


  #2. Ktoś, kto zamontował takie drzwi, musi być naprawdę nieźle trzepnięty.

   

 • W swoim pierwszym meczu 8 drużyna rankingu FIFA - Polska przegrała z 27 drużyną w rankingu - Senegalem. Czyli u nas po staremu. Na otarcie łez, choć nikt po takiej beznadziejnej grze płakał raczej nie będzie, zbiór memów jak zareagował internet na wieść o porażce Polski. I nie zatrze tego złego wrażenia bramka, jaką zdobył Krychowiak, pokonując tym razem właściwego bramkarza. 

  #1.

   
   
 • Warsztat dla par pt. "O ch*j ci chodzi" to jedna z moich ulubionych grup na Facebooku. Zaraz za grupą reakcyjną Joe Monstera i kursem origami z kiełbasy rzecz jasna. A to za sprawą tych wszystkich memów, które zobaczycie poniżej.

  #1.

  00
   
   
 • Wyrok w więzieniu to nie wakacje, niezależenie od tego, w jak dobrych warunkach się go odbywa, ale warunki bardzo zależą od kraju, w którym kara jest odbywana. Różnice w warunkach więziennych są ogromne.

  #1. Więzienie stanowe Pelican Bay, Crescent City, Kalifornia

   
   

CoalaWeb Social Links

Opublikuj: