Materiały nie wyrażają poglądów redakcji. Różnorodność celowa. Oceny i wnioski pozostawiamy Czytelnikom.
 

Migawki archiwum losowo - najnowsze poniżej

Niemcy: Imigranci znikają lub atakują uczestników „Halloween”

Problemy Niemców z imigrantami nie tylko nie są rozwiązywane, ale jeszcze dodatkowo stale się pogłębiają. Okazuje się bowiem, że administracja nie wie gdzie znajduje się blisko 30 tysięcy osób z odrzuconymi wnioskami o azyl, podczas gdy powinny one opuścić kraj. Ponadto w przeddzień Dnia Wszystkich Świętych w mieście Essen grupa około 200 przybyszy z Afryki zaatakowała osoby bawiące się w tak zwane „Halloween”.

Więcej…
Demotywatory CCLXXVII - zdjęcia nagiej żony Żyły

Dzisiaj pogadamy o Eurowizji, łataniu dziur i o ubogacaniu kulturowym, a do tego wiele, wiele więcej. 

#1.

 
 
Więcej…
Nowy trend w turystyce: pokazujemy nasze pupy w pięknych miejscach!
Więcej…
Klub płaskoziemców

Mark Sargent uchodzi za  ojca tego ruchu. Nie dlatego, że go stworzył –  prostuje –  ruch już istniał od czasów Ptolemeusza. Sargent, 49-letni programista, nadał mu formy organizacyjne. Przez większość życia uważał, że Ziemia jest kulista; nawet się nad tym nie zastanawiał. Jednak w 2014 roku na YouTube natrafił na film. Ziemia jest płaska – takie było jego przesłanie. – Był nawet ciekawy, ale nie sądziłem, by  to  była prawda –  mówi. –  Zaczynałem tak jak wszyscy, sądząc, że bez trudu udowodnię, iż glob jest okrągły.

Więcej…
Demotywatory CCLXXIX - ten przebity na wylot samochód pokazuje jak się kończy pisanie SMS podczas jazdy

Dzisiaj m.in. listy od autystycznego chłopca, sposób na kontrolera parkingowego, karma dosięgła kłusownika zabijającego słonie, a sejm wprowadził prawo które pozwoli wprowadzić opłaty za wjazd do centrów miast. Plus sensowna odezwa nauczyciela do rodziców.

#1.

Kliknij i zobacz więcej!
 
A A A

Słowacja

 • Ta pani obok – to Maria Troskova, której zdjęcia zajmują dobre miejsca w słowackiej prasie. Kilka dni temu obaliła rząd Republiki Słowackiej.

  Z reklamowania ciągników ZETOR przekwalifikowała się na asystentkę posła rządzącej partii SMER, potem – albo jednocześnie – została partnerką Vadaliego, włoskiego gangstera, któremu teraz dziennikarze usiłują wyliczyć na ile setek tysięcy euro narżnął Państwo Słowackie.

  Dla ubarwienia i tak już kolorowej kariery awansowała też w hierarchii SMER i została głównym doradcą, a – jak twierdzą dziennikarze – również kochanką premiera Fico.

   

 • Przeprowadzony niedawno z pozytywnym skutkiem strajk słowackich pracowników fabryki zmotywował do walki o swoje robotników z Czech. Związki zawodowe w fabrykach należących do Grupy Volkswagen na Słowacji i w Czechach walczą o wyrównanie płac w zakładach leżących po różnych stronach granicy. Czesi i Słowacy chcą zarabiać na podobnym poziomie co Niemcy, a w swoich staraniach są wspierane przez słowackiego premiera i szefa niemieckich związków zawodowych.

 • Ostatni weekend lutego 2018 r. przejdzie do historii Słowacji. Dziennikarskiej, politycznej i  kryminalnej. W  miejscowości Velká Mača niedaleko Bratysławy, w domu pod lasem, odkryto w niedzielę wieczorem zwłoki dwojga młodych ludzi. Jána Kuciaka (27 l.), dziennikarza śledczego internetowego dziennika Aktuality.sk, i jego narzeczoną Martinę Kušnírovą (27 l.) zastrzelono w „profesjonalny„sposób”. Jána jednym strzałem w klatkę piersiową, a Martinę strzałem w głowę. Zdaniem ekspertów zbrodni dokonano już w piątek przed weekendem. Dlaczego?

   

 • Z miesiąca na miesiąc wzrasta napięcie w Brukseli. Grupa Wyszehradzka zgodnie odmawia przyjęcia imigrantów z regionów objętych wojną na Bliskim Wschodzie, powodując napięcia i groźby ze strony pozostałych państw członkowskich. Słowacja problem z islamem rozwiązała ustawą „delegalizującą” islam.

CoalaWeb Social Links

Opublikuj: