Materiały nie wyrażają poglądów redakcji. Różnorodność celowa. Oceny i wnioski pozostawiamy Czytelnikom.
 

Migawki archiwum losowo - najnowsze poniżej

KSIĄDZ W CYWILU. Fioletowy pomponik

Dzisiaj spróbuję przybliżyć czytelnikom sprawę awansów w hierarchii kościelnej na  poziomie parafialnym. Do  przybliżenia tego tematu zainspirował mnie list jednego z czytelników. „W naszej parafii przez ponad trzydzieści lat proboszczem był ksiądz Mieczysław, który przez lata stał się bliskim znakomitej większości tych, którzy co niedziela wypełniali naszą świątynię.

Księga wyjścia
A A A

telewizja

 • Gladiatorki

  Bardzo dobrze, że fala krytyki spadła w ostatnich dniach na program „Projekt Lady”. Spośród wszystkich pop psychologicznych programów, w których lubuje się TVN, ten jest wyjątkowo szkodliwy. Wszystkie „Masterchefy”, „Piekielne kuchnie” i inne formaty z tej serii są nieetyczne o tyle, że podkręcają uczestników do rywalizacji w dziedzinie proszenia się o upokorzenie ze strony jury.

 • Marta Wierzbicka: Widzowie będą mieli ubaw, oglądając „Azja Express”. Skład jest całkiem zabawny

  Cudowna przygoda, choć wymagająca wiele wysiłku tak aktorka podsumowuje swój udział w programie „Azja Express”. Gwiazda nie ukrywa, że wiele razy przeżywała chwile zwątpienia, zawsze jednak potrafiła się zmobilizować do dalszego wyścigu. Jest przekonana, że widzowie będą się świetnie bawić podczas oglądania zmagań szesnaściorga uczestników w Indiach i na Sri Lance.

 • Propaganda mediów publicznych razi nawet zwolenników PiS

  Materiały informacyjne publikowane w telewizji publicznej od przejęcia władzy przez Prawo i Sprawiedliwość nie cieszą się najlepszą opinią, ale do chóru ich krytyków dołączyły nawet media prywatne wspierające poczynania partii rządzącej. Według Bronisława Wildsteina i Piotra Cywińskiego z tygodnika „W Sieci”, czołowe programy informacyjne TVP stały się autoparodią i przywołują skojarzenia z epoką Edwarda Gierka.

 • Przez żołądek do stolca

  To, co najbardziej zaprząta umysły Polaków w roku 17. XXI stulecia, jest żarcie. Musi. Nie ma możliwości, aby mózg uchronił się przed propagandą jedzenia, bo ta i tak go dopadnie. Charyzmatyczni kucharze publicyści stali się autorytetami moralnymi, filozofami człowieczeństwa i strategami politycznymi. Należałoby się zastanowić, czy na wydziałach dziennikarstwa nie powołać fakultetów poświęconych dziennikarstwu kulinarnemu – w odpowiedzi na zapotrzebowanie społeczne.

 • Robert Janowski: „Jaka to melodia?” nigdy mi się nie znudzi. To fajna robota

  20 lat w „Jaka to melodia?” minęło jak jeden dzień – mówi wokalista. Twierdzi, że praca na planie słynnego teleturnieju nigdy mu się nie znudzi, uwielbia bowiem muzykę i cieszy się, że może mieć z nią na co dzień styczność. Artysta jest zaskoczony sukcesem programu, choć rozumie, że jego kolorowa, radosna i apolityczna formuła mogła się spodobać widzom.

   

 • TELEWIZOR POD GRUSZĄ

  Do specjalnie strachliwych ludzi nie należę. To i owo w swoim życiu widzia- łem, o wielu strasznych i przerażających historiach słyszałem, a jednak poczu- łem się nieswojo, gdy zapoznałem się z wywodem św. pamięci księdza, egzorcysty archidiecezji warszawskiej Jana Szymborskiego. Z zamieszczonej w „Małym Dzienniku” publikacji dowiedziałem się, że najbardziej narażeni na OPĘTANIE są ludzie mający ponad 30 lat!

 • TV bez tajemnic. Olimpiada

  Już tylko dni dzielą nas od rozpoczęcia Zimowych Igrzysk Olimpijskich w koreańskim Pjongczangu. Podczas gdy najlepsi sportowcy z całego świata walczyć będą o medale, bój o polskich kibiców stoczą TVP i Eurosport. Choć ceremonia rozpoczęcia zaplanowana jest na 9 lutego, to już dzień wcześniej w TVP1 będzie można oglądać treningi i kwalifikacje do konkursu skoków na normalnym obiekcie – ekspertem będzie Adam Małysz. Każdego dnia igrzysk transmisje z  zawodów rozpoczynać się będą o  godz. 1 – 2 w nocy, co wynika z przesunięcia czasowego.

 • TV bez tajemnic. Rozwój technologii

  Na początku nowego roku nie tylko zwykli ludzie podejmują różne postanowienia. Np. producenci telewizorów postanawiają skutecznie zachę- cić nas do wymiany dotychczasowych odbiorników, nawet wtedy, gdy kupiliśmy je kilka miesięcy temu. Rozwój technologii jest tak szybki, że przynajmniej dwa razy w roku pojawiają się nowości na rynku telewizorów. Właśnie zakończyły się w Las Vegas największe na świecie targi elektroniki, znane pod nazwą CES.

   

 • TVP ocenzurowała słowo „brzoza” w piosence

  W piosence z „Czterech Pancernych” cytowanej na oficjalnej stronie TVP na Facebooku wycięto słowo „brzoza” i zamieniono na „płmień”. Przypadek?

 • TVP ponownie stawia na Zakopane. J. Kurski: To będzie sylwester z przytupem

  Sylwester Marzeń z Dwójką ponownie zawita do Zakopanego. Po ubiegłorocznym koncercie, który przyciągnął 50 tys. publiczności na żywo i średnio 3,5 mln przed telewizorami, TVP liczy na powtórkę sukcesu. – To będzie sylwester z przytupem – zapewnia prezes Telewizji Polskiej Jacek Kurski. Mają to zapewnić różnorodni artyści polscy i zagraniczni, których TVP zaprosiło do współpracy.

   

 • Za rok lanser i tandeciarz Kurski zaprosi „Amelinium”

  Wieczna wojna jakości z tandetą i szmiry ze sztuką jest pacyfikowana, jakże głupio używaną sentencją łacińską: „o gustach się nie dyskutuje”. Trzeba zacząć od tego, że owe słowa zostały wypowiedziane w czasie, gdy coś takiego jak bezguście praktycznie nie istniało. Nie licząc „dzieł” Nerona, w starożytnym Rzymie do sztuki, kultury, podobnie, jaki i nauki, nie byli dopuszczani analfabeci. Filozofowie, poeci, malarze prezentowali najwyższy poziom, reszta to rzemieślnicy, którzy z powodzeniem ośmieszyliby współczesnych „artystów”. Kontekst i odniesienie tej słynnej sentencji są jednoznacznie pozytywne, poeta miał na myśli tyle, że nie dyskutuje się o tym, czy Seneka, czy Cyceron jest bardziej „cool”.

   

CoalaWeb Social Links

Opublikuj: