Materiały nie wyrażają poglądów redakcji. Różnorodność celowa. Oceny i wnioski pozostawiamy Czytelnikom.
 

Migawki archiwum losowo - najnowsze poniżej

Idź na spacer, zamiast łykać tabletkę

Idź na spacer, zamiast łykać tabletkę –

Więcej…
Radość kobiet w Jordanii. Gwałciciele już nie unikną więzienia

Historyczny moment dla kobiet w Jordanii i całym regionie: w sprawach o gwałt przestępca nie uniknie już kary, nawet jeśli poślubi ofiarę. Przepis obowiązywał od 1960 r. i w momencie, gdy powstawał, był uzasadniany potrzebą „ochrony honoru kobiety”, która, w domyśle, sama była winna temu, że została zaatakowana przez gwałciciela. Pogląd taki do dnia dzisiejszego nie zanikł w Jordanii całkowicie.

Więcej…
Algorytmiczny eksperyment Facebooka

Od 11 stycznia strumień aktualności na Facebooku (podobno) działa na nowych zasadach: treści, które zostały wrzucone przez naszych znajomych albo wywołały ich komentarze mają większą widoczność niż treści generowane przez media i inne strony (także organizacji i ruchów społecznych). Przez media przetoczyła się gorąca dyskusja o konsekwencjach decyzji Marka Zuckerberga: kto na niej straci, a kto zyska? Czy użytkownicy Facebooka zobaczą więcej wiarygodnych treści czy wręcz przeciwnie? W tym natłoku spekulacji łatwo przeoczyć podstawowy problem: reguły, na których opiera się działanie algorytmu profilującego treści, nadal pozostają nieznane.

 

Więcej…
Spuścizna Lecha Kaczyńskiego

Kawaler najwyższego odznaczenia Związku Solidarności Polskich Kombatantów „Semmler Fidelis” („zawsze wierny”). Niezamężna żona dwóch mężów. Matka dwojga dzieci ustalanego sądownie ojcostwa. Posiadaczka torebki Louisa Vuittona za 15 tys. zł,

Więcej…
Morawiecki, ty kłamczuchu!

W zeszłym tygodniu media obiegła wiadomość, że premier Mateusz Morawiecki starał się skompromitować pierwszą prezes Sądu Najwyższego, przedstawiając w Brukseli jej rzekome zdjęcie z czasów młodości w towarzystwie Edwarda Gierka.

Z intrygi, która miała dowieść europarlamentarzystom słuszności pisowskiej reformy postkomunistycznego sądownictwa, gówno wyszło, a premier zrobił z siebie idiotę, bo dziewczyna z fotografii okazała się nie być Małgorzatą Gersdorf.

Jako jedynej redakcji w Polsce udało nam się dotrzeć do prawdziwej kobiety ze zdjęcia – dawniej wysoko postawionej urzędniczki, a dziś skromnej emerytki z Borów Tucholskich. Jej historia pokazuje, że PiS to partia hipokrytów i manipulantów, i że w walce o władzę nie cofnie się przed niczym.

 

Więcej…
A A A

Biedroń

 •  

  To jakaś dziwna matematyka  i jeśliby podstawić te figurki do rozumowania Autora to faktycznie przez Biedronia koalicja partii opozycyjnych przegrywa o włos. Ale za pięć minut sytuacja na pewno się zmieni, nie mówiąc już o okresie wyborów. Nie da się zamrozić obecnej sytuacji i pilnować żeby nikt nie zakłócił proporcji.

  Kiedyś w „Reader’s Digest” przeczytałem tekścik, w którym autor pisał, że z wiekiem powinno być więcej wolno. Ustalił np. arbitralnie, że w takim to a takim wieku wolno już pierwszemu usiąść kiedy na akademii wszyscy stoją i biją brawo, a w innym określonym wieku można już nawet nie wstawać. Jednym słowem, w miarę upływu lat można sobie pozwolić, aby się do określonych rzeczy nie zmuszać. Ja arbitralnie uznałem, że mogę już nie chodzić na wybory jeśli mi nie odpowiadają kandydaci.

   

 •  

  Dużo uśmiechu, pięknie wypowiadane formułki na ogromnym stopniu banału, optymizm, wiara w siebie, momentami nawet ocierająca się o narcyzm i brak jakichkolwiek deklaracji programowych. Za sześć miesięcy mamy poznać program nowego ugrupowania na polskiej scenie politycznej. Dziś na Placu Konstytucji dowiedzieliśmy się raczej tego, co wiemy od dawna –  że Robert Biedroń jest sympatycznym facetem, ze sporym talentem oratorskim, który sprawia wrażenie jakby zależało mu na każdym człowieku w tym kraju.

   

 • Jak wskazują wyniki sondaży, Robert Biedroń mógłby wygrać z obecnym prezydentem wyścig do Pałacu Prezydenckiego

 •  
   
  Robert Biedroń zdradził w rozmowie z „Rzeczpospolitą” kilka nazwisk swoich najbliższych współpracowników. To między innymi Michał Syska oraz Maciej Gdula. Prawicowe media sugerują, jakby Biedroń miał w tajemnicy spotykać się również z Januszem Palikotem.

   

  Do tej pory skład drużyny Biedronia owiany był tajemnicą. Ale w najnowszym wywiadzie dla „Rz”, w którym Biedroń chwali się, że „wie, jak odebrać elektorat PiS”, wschodząca gwiazda ogólnopolskiej sceny politycznej uchyla jej rąbka:

   

CoalaWeb Social Links

Opublikuj: