Materiały nie wyrażają poglądów redakcji. Różnorodność celowa. Oceny i wnioski pozostawiamy Czytelnikom.
 

Migawki archiwum losowo - najnowsze poniżej

Walka z kilogramami. Polskie dzieci tyją najszybciej w Europie

 Rząd chce wprowadzić zakaz reklamowania niezdrowej żywności w spotach skierowanych do najmłodszych.

Więcej…
Trump – tu

Chcieliśmy Trumpa, tośmy go mieli. Dla władzy to wielkie plusy dodatnie, ale Polska też na tym zarobiła. Publiczna deklaracja w sprawie punktu piątego NATO jest wiele warta, choć była warta znacznie więcej, gdy ją składali poprzedni prezydenci USA.

Więcej…
Gdyby nie goły tyłek...

Rozmowa z lekkoatletą PAWŁEM FAJDKIEM, dwukrotnym mistrzem świata w rzucie młotem

W Londynie będzie pan bronił tytułu mistrza świata w rzucie młotem.

–  Pozytywnie, nawet z  humorem podchodzę do startu w  lekko atletycznych mistrzostwach świata.

Chcę wejść do koła, oddać dobre rzuty. Marzę, by zapisać się w historii i zostać pierwszym młociarzem, który trzy razy z rzędu został mistrzem. To nawet ważniejsze dla mnie niż sam medal.

Więcej…
Dlaczego izraelskie ambicje ekspansji i czystki etnicznej spełzną na niczym

Żołnierze izraelscy aresztują palestyńskiego nastolatka Fawziego Muhammada Al-Juneidiego w Jerozolimie, 8 grudnia 2017 r. Do dorwania rzucającego kamieniami chłopca potrzebna jest armia – ale rzucający kamieniami wciąż się pojawiają. Co robić?

Kiedy powszechna uwaga jest skupiona na piłkarskim mundialu, niektórzy obserwatorzy sytuacji w Palestynie obawiają się możliwości wykorzystania tej sytuacji i przeprowadzenia przez Izrael poważnej operacji wojskowej w Strefie Gazy. Cztery lata temu, pod koniec mistrzostw świata w Brazylii, Izrael rozpoczął operację „Protective Edge”, która według danych ONZ spowodowała śmierć 2 256 Palestyńczyków, w tym 1 563 cywilów.

Palestyńskie Centrum Praw Człowieka doprecyzowało, że wśród ofiar były 293 kobiety i 556 dzieci. Niezwykle wysoki odsetek ofiar wśród ludności cywilnej był konsekwencją rozkazów wydanych izraelskim żołnierzom, by strzelać do wszystkich ludzi w zasięgu wzroku, co ujawniła organizacja Breaking the Silence. Było to również zgodne ze starym, milczącym celem Izraela, jakim jest czystka etniczna w Palestynie.

 

Więcej…
Przegrana wojna z Żydami, to 1020 koniec PiS? Bądźmy smutni, ale poważni!

Telemost Mateusza Morawieckiego z Binjaminem Netanjahu był cyrkiem podsumowującym cały dzień obfitujący w niezrozumiałe wydarzenia dla wielu wyborców PiS. Wspólna konferencja poprzedzająca ekspresowe uchwalenie ustawy pozwalającej bezkarnie znieważać Polskę nie mogła się spodobać w Polsce, ale powiedzmy, że na zewnątrz jakiś tam pozytywny sygnał poszedł. W te bzdury o wielkim pojednaniu i sojuszu nie ma co wierzyć, natomiast wygląda na to, że Żydzi przerwą kampanie oszczerstw przeciw Polsce, a raczej poważnie ograniczą jej skalę, bo pełnej ciszy nie będzie na pewno.

 

Więcej…
A A A

CoalaWeb Social Links

Opublikuj: