Materiały nie wyrażają poglądów redakcji. Różnorodność celowa. Oceny i wnioski pozostawiamy Czytelnikom.
A A A

Teksciki

Niedawno szukałam pracy. 

Wymagań nie miałam jakichś wielkich, chciałam tylko, aby praca była od poniedziałku do piątku (w weekendy studiuję), nie w gastronomii i nie na nocki. Praca i tak byłaby pracą dodatkową (mam pracę zdalną, która jest nieźle płatna i nie zajmuje mi wielu godzin), więc na spokojnie sobie szukałam. Trafiłam na takie świetne oferty:

Przed balem z okazji Halloween: –  Mamo, co  mam włożyć, żeby wystraszyć kolegów? Matka po zastanowieniu: – Najlepiej suknię ślubną, córeczko. (Włochy, barzellettedaspecialisti. blogspot.it)

– Doktorze, mój mąż przez pomyłkę wypił litr benzyny. Co robić?! – Nie szaleć z prędkością. (Włochy, ilpullmandimarco.it)

Skąd wzięło się powiedzenie, że szczęście zawsze ma swoją cenę? Od pewnego Żyda, który zsumował wydatki po pogrzebie teściowej. (Włochy, uffa.it)

Jestem zdania, że na dłuższą metę ludzkość nie bardzo potrafi radzić sobie ze sobą przy dostępie do tzw "wolności"
nie potrafimy odpowiedzialnie korzystać z dobrobytu. Nie potrafimy sobie sami stawiać granic, żądamy wciąż kolejnych "udogodnień", z czasem tracąc poczucie, że łamiemy prawa innych ludzi czy istot bo zaczyna się liczyć tylko egoizm. Nie chcemy pogodzić się z ograniczeniami co przecież jeszcze niedawno było jakimś powszechnym zjawiskiem -rozumieć, że nie wszystko będzie mi w życiu dane i żyć mimo tego w akceptacji tego stanu.
Wciąż czegoś chcemy, wciąż sięgamy po więcej nie licząc się z kosztami społecznymi na dłuższą metę.

CoalaWeb Social Links

Opublikuj: