Materiały nie wyrażają poglądów redakcji. Różnorodność celowa. Oceny i wnioski pozostawiamy Czytelnikom.
A A A

Różne

Pojawienie się wśród rzeczy dziecka nowych przedmiotów i  produktów mogących służyć do  przyjmowania substancji psychoaktywnych np.  fifki, zapalniczki, łyżeczki, bibułki, kawałki okopconej folii aluminiowej, igły i strzykawki, waciki, paczuszki w foliowych opakowaniach, kleje, tabletki, proszek, sproszkowane zioła, bryłki itp.

zmiany psychiczne oraz zamiana dotychczasowych zachowań i zwyczajów:

 

Add a comment

Kto z nas nie pamięta kultowego filmu z udziałem Kargula i Pawlaka? W  pamięć widzów zapadły nie tylko dialogi kłótliwych sąsiadów, ale i ich zachowania, z których się zaśmiewamy po dziś dzień. Mnie szczególnie bawiły sceny spotkań Pawlaka z kapłanami, a wśród nich te, kiedy to bogobojny (na swój sposób) bohater zamawiał msze święte. W sumie trzy razy sięgał do sakiewki, by opłacić trud duchownych osób (aby wnuczce powinęła się noga na egzaminach, by szczęśliwie dopłynąć do Ameryki i na koniec za spokój duszy zmarłego brata Jaśka). Nie będę teraz rozwodził się nad tymi intencjami, przez które Pawlak próbował z Panem Bogiem załatwić sprawy, bo to było już tematem wcześniejszego mojego artykułu: „Łapówka dla Pana Boga”, kiedy to podzieliłem się z czytelnikami moim stanowiskiem na ten temat. Dzisiaj spróbujmy odpowiedzieć na pytanie: – „Ile się należy za mszę świętą?”.

 

Add a comment

Od czasów błazna Stańczyka, który potwierdził swą opinię badaniami terenowymi na krakowskim rynku, w Polsce niemal każdy jest lekarzem. To znaczy uważa się za niego, gdyż wie, co dla jego zdrowia złe, a co dobre. Gdyby w czasach błazna Stańczyka był internet i był dr Google, lekarzem byłby każdy. Dziś mamy internet i dr. Google’a. I mamy też błaznów. Głośny staje się od pewnego czasu ruch antyszczepionkowców, czyli ludzi, którzy świadomie łamią prawo, jakim są obowiązkowe szczepienia dzieci.

Uważają oni, że szkód ze szczepienia jest więcej niż pożytku. Głoszą opinie, które zwykłym, acz wykształconym zawodowo lekarzom jeżą resztki włosów. Naczelnym atutem antyszczepionkowców jest na przykład przekonanie, że szczepienie dziecka może je – w charakterze powikłań – wpędzić w autyzm. Do  aktywistów ruchu nie dociera, że brytyjski autor tej tezy okazał się lekarzem oszustem, pozbawionym za to prawa wykonywania zawodu. Do aktywistów nie dociera nic... To normalne, ludzie zaangażowani w ruch o naturze sekty prędzej dadzą się pociąć, niż zaczną myśleć.

 

Add a comment

Jak donosi Reuters, trwają prace nad rozporządzeniem zakazującym spożywania mięsa zwierząt domowych i egzotycznych. Zamierza zacząć od zakazu handlu. Potwierdził to sekretarz stany w Ministerstwie Rolnictwa.

Aktywiści Dog Meat Free Indonesia spotkali się z przedstawicielami rządu i uzyskali obietnicę, że odpowiednie przepisy zostaną wdrożone – najpierw w odniesieniu do handlu zwierzęcym mięsem, później całościowego zakazu spożywania. Miała na to niebagatelny wpływ kampania z udziałem celebrytów – m.in. Cameron Diaz, Simona Cowella i Jane Goodall.

W ubiegłym tygodniu temat psiego mięsa stał się nagle głośny również… w Zjednoczonym Królestwie, gdzie posłanka Lisa Cameron ze Szkockiej Partii Narodowej poprosiła Theresę May o zweryfikowanie szczelności przepisów (zakazany jest handel psim mięsem, ale już za humanitarne uśmiercenie i spożycie kar nie przewidziano). Posłanka stwierdziła, że jest w posiadaniu wiedzy na temat takich praktyk na terenie Wielkiej Brytanii.

 

Add a comment

Najstarsze niemieckie miasto, dawna stolica Cesarstwa Rzymskiego, przeżywa chiński najazd. Co roku Trewir przyciąga 150 tys. Chińczyków, więcej niż jakikolwiek inny ośrodek turystyczny w  Niemczech. Przybyszów jednak nie interesują starożytne ruiny i produkowane tu najlepsze w kraju wina. Mają jeden cel – zobaczyć miejsce narodzin ojca socjalizmu Karola Marksa. Jego ideologia jest przecież podstawą polityki rządu Chińskiej Republiki Ludowej, a obywatele Państwa Środka uważają go za bohatera. – Jeśli odstąpimy od marksizmu lub go porzucimy, nasza partia straci duszę i kierunek – mówi prezydent Xi Jinping. Do niedawna Trewir jak ognia unikał identyfikowania się z Marksem. Ignorował go niemal przez 200 lat.

 

Add a comment

Zmiany dotyczą podejścia Kościoła do tematu wpływania człowieka na sprawy ostateczne, a konkretnie punktu 2267 Katechizmu Kościoła Katolickiego (KKK), dopuszczającego karę śmierci w szczególnych przypadkach. Papież chce, żeby kara ta została definitywnie zniesiona na całym świecie. W trakcie pontyfikatu Bergoglia środowiska chrześcijańskie mają odegrać kluczową rolę w promowaniu skrajnie miłosiernej postawy broniącej niezbywalnego prawa do życia wszystkich bez wyjątku, w tym skazanych, którzy mają na  sumieniu szczególne bestialstwo, straszliwe mordy i ludobójstwo. Niektórzy komentatorzy uważają, że startując z pułapu bezwzględnej niedopuszczalności kary śmierci, Ojciec Święty dąży do definitywnej ochrony życia pod każdą postacią, włączając dzieci nienarodzone i chorych skłonnych poddać się eutanazji, a także zabiega o podniesienie waloru życia w oczach wyznawców innych religii.

 

Add a comment

 Niemcy wypijają go 100 litrów rocznie na gardło, gdy Francuzi – 30 l. W Niemczech produkuje się ok. 6 tysięcy gatunków. Ekipa programu Xenius zajęła się mitami o złotym trunku.

Mit nr 1: piwo jest dobre na skórę i włosy. Niektóre kosmetyki zawierają ekstrakty chmielu, które zawierają witaminę B2. Jest ich jednak mało. Trzeba by wypić 3 litry, by zapewnić dzienne zapotrzebowanie na B2. Nie ma badań naukowych, które by to potwierdzały.

 

Add a comment
 
W jesiennej ramówce telewizji TVN ma się pojawić program pt. “Wracajcie, skąd przyszliście”. To kontrowersyjny reality-show, format wywodzący się z Australii. Celebryci przebędą szlaki pokonywane przez dzisiejszych uchodźców, ale w odwrotną stronę.

Idea programu jest zbliżona do emitowanego już w TVN “Azja Ekspress”, w którym gwiazdy porzucały swoje wygodne życie, by na oczach widzów doświadczać “przygód” pośród slumsów i bezdroży krajów Azji Płd.-Wsch. We “Wracajcie, skąd przyszliście” będą mieli za zadanie przebyć drogę, jaką podejmują uchodźcy napływający do Europy z Bliskiego Wschodu, kierować się jednak będą w przeciwnym kierunku – do miejsc, z których przybywają.

Formuła programu od początku wzbudzała kontrowersje zarówno w Australii, gdzie powstał ten format, jak i w krajach, gdzie lokalne stacje telewizyjne emitowały własne wersje, m.in. w Niemczech, Szwecji, Holandii i Danii. Podstawowy zarzut dotyczy trywializacji palącego problemu społeczno-politycznego i próby ujęcia go w ramy programu o charakterze de facto rozrywkowym. “Azja Ekspress” miało uwrażliwić odbiorców na problem biedy w krajach Globalnego Południa.

 

Add a comment

Siedzę teraz w domu w Hiszpanii, codziennie jest około 30 stopni, nie mam klimy i mi przyjemnie. Dlaczego?

Ekstremalne warunki pogodowe to ostatnio w Polsce chleb powszedni. Niemal co roku spotykamy się z męczącymi upałami, które naprawdę dają się nam we znaki. Większość z nas nie ma też w domu klimatyzacji, bo po co wydawać grube tysiące na coś, czego będziemy używać maksymalnie 2 tygodnie w roku? Powiem Wam w „tajemnicy”, że Hiszpanie też nie są wielkimi fanami klimatyzacji…

#1. Pozamykać okna w dzień

Jednym z największych błędów jakie robimy, kiedy jest gorąco, to otwieranie okien. W upalny dzień wszystkie okna powinny być ZAMKNIĘTE, tak, by gorące powietrze z oświetlonej słońcem ściany budynku nie dostawało się do naszego mieszkania. Okna otwieramy dopiero wtedy, kiedy jest już chłodno, czyli w nocy, kiedy idziemy spać. 

 

Add a comment

Przedstawiciele największej na świecie sieci społecznościowej rozmawiali z kluczowymi bankami o możliwości wyciągnięcia od nich danych ich klientów.

 Washington Post ujawnił, że w ciągu ostatniego roku Facebook zwracał się do czterech wielkich banków: JP Morgan Chase, Citigroup, Wells Fargo i U.S. Bancorp z prośbą o udostępnienie szczegółowych informacji o ich klientach, m.in. o saldach kont bieżących i transakcjach kartami płatniczymi.

 

Add a comment

Podkategorie

CoalaWeb Social Links

Opublikuj: