Materiały nie wyrażają poglądów redakcji. Różnorodność celowa. Oceny i wnioski pozostawiamy Czytelnikom.
A A A

Różne

Bardzo rzadko dziękujemy osobom, z którymi jesteśmy najbliżej związani. Tak wynika z badań międzynarodowego zespołu naukowego, których wyniki opublikowano w Royal Society Open Science.

Dziękujemy ludziom za przysługę czy uprzejmość i generalnie rzecz biorąc, jest to objaw dobrego wychowania. Okazuje się jednak, że zwykle zachowujemy się tak w sytuacjach publicznych.

Naukowcy, chcąc dowiedzieć się więcej o wyrażaniu wdzięczności w sytuacjach społecznych, uzyskali od ochotników zgodę na zainstalowanie mikrofonów w ich domach oraz w miejscach spotkań lokalnych społeczności. Zarejestrowali dzięki temu 1057 osób i przeanalizowali je, licząc, ile razy pojawiły się w nich podziękowaniach. Badania zostały przeprowadzone na pięciu kontynentach, wśród osób posługujących się ośmioma językami.

 

Ta informacja z pewnością nie zniknie z przysłowiowych pierwszych stron gazet – bo zapewne w ogóle się na nich nie pojawi. Sukcesem zakończyła się bowiem zbiórka zorganizowana przez kibiców warszawskiej Legii, którzy przy współpracy z klubową fundacją postanowili pomóc potrzebującym dzieciom. Tym samym Centrum Zdrowia Dziecka już na początku czerwca otrzyma nową karetkę.

 

– Halo, czy to pizzeria Giuseppe?
– Dzień dobry, nie, to pizzeria Google.
– Źle się dodzwoniłem?
– Nie, proszę pana, Google kupiło tę pizzerię.
– OK. To chciałbym złożyć zamówienie.
– Dobrze, czy zamawia pan to, co zwykle?
– To, co zwykle? A pan mnie zna?
– Zgodnie z pańskim ID dzwoniącego, ostatnie 12 razy zamawiał pan pizzę serową z dodatkową porcją pepperoni i szynki.

 

Polski filmowiec podziękował w Cannes Januszowi Głowackiemu i  zadedykował mu nagrodę. Głowacki był współautorem scenariusza do filmu „Zimna wojna”. Najlepszą aktorką została Samal Jesljamowa za rolę w filmie „Ayka”. Najlepszy aktor to Marcelo Fonte dzięki kreacji w filmie „Dogman”. Złotą Palmę otrzymał Japończyk Hirozaku Kore-eda za „Złodziejaszków”.

Wygra? Nie wygra? To pytanie nie schodziło z ust obecnym w Cannes polskim dziennikarzom. „Zimna wojna” Pawła Pawlikowskiego znajdowała się wśród ścisłych faworytów konkursu – tuż obok „Lata” Rosjanina Kiryłła Sieriebriennikowa, który ze względów politycznych nie mógł opuścić Moskwy, by zaprezentować na Croisette swoją opowieść o radzieckiej odwilży i narodzinach rocka.

 

W zawodzie aktorki dostaje się różne propozycje od reżyserów i producentów – twierdzi Joanna Majstrak. Jej złożono m.in. ofertę egzotycznego wyjazdu w ramach omówienia nowego scenariusza do filmu. Aktorka odrzuciła propozycję i nie otrzymała roli, ale jak twierdzi, nie żałuje.

 

Terapię z wykorzystaniem komórek własnego szpiku kostnego pacjenta do leczenia stwardnienia rozsianego (SM) opracowali polscy naukowcy. O technologii, która jest własnością firmy Luna Laboratory, poinformowali w środę na spotkaniu prasowym w Warszawie.

Neurolog prof. Andrzej Klimek, jeden z głównych badaczy zajmujących się rozwojem tej metody wyjaśnił, że polega ona na jednorazowym podaniu pacjentom chorym na SM komórek macierzystych pobranych z ich własnego szpiku. Nie są to komórki hematopoetyczne, czyli macierzyste dla komórek krwi i układu odpornościowego.

 

Dzieci, które doświadczyły lepszej komunikacji z rodzicami we wczesnym okresie dojrzewania, mają niższe wskaźniki spożycia alkoholu i kompulsywnego jedzenia w dorosłości - wynika z nowego badania opublikowanego na łamach „Biological Psychiatry”.

Autorami badania, które opisano na stronie https://linkinghub.elsevier.com/retrieve/pii/S0006322318313131), są naukowcy z University of Georgia`s Center for Family Research (USA) pod kierunkiem dr Christopher’a Holmes’a. Przez 14 lat obserwowali dzieci, a następnie młodych dorosłych, którym towarzyszyli od momentu ukończenia 11 roku życia aż do wieku 25 lat.

 

Wojciech Modest Amaro (46 l.) wziął ślub kościelny z  Agnieszką (42  l.), matką swoich dzieci. – Z błogosławieństwem Bożym idę dalej swoją drogą – wyznał Na Żywo kulinarny guru, nie chcąc zdradzać szczegółów uroczystości. Tygodnik dowiedział się jednak, że wydarzenie miało miejsce tuż po Świętach Wielkanocnych i umocniło duchową więź pary, która wiele lat temu wzięła ślub cywilny i doczekała się trójki dzieci: Karoliny (22 l.), Zuzi (20 l.) i Nicolasa (8 l.).

 

Jazda na rowerze jest niewątpliwie przyjemnością i daje wymierne korzy- ści dla zdrowia. Jednak bardzo wielu rowerzystów nie respektuje obowiązujących zasad poruszania się na dwóch kółkach, czym może stwarzać zagrożenie zarówno dla siebie, jak i innych uczestników ruchu. O czym należy więc pamiętać, wsiadając na rower? Przede wszystkim o tym, że rowerzystów obowiązują przepisy Kodeksu drogowego, co oznacza, że muszą stosować się do znaków drogowych, jeśli poruszają się po drogach publicznych.

 

Poznali się, pokochali i  stanęli na ślubnym kobiercu. Panna młoda – rozwódka, feministka, amerykańska gwiazdka telewizyjnych seriali. Pan młody – wnuk królowej, członek dynastii Windsorów, szósty w kolejce do brytyjskiego tronu. Biały książę i ciemnoskóry kopciuszek. Harry i Meghan. Jej Wysokość Elżbieta II wyraziła zgodę na ich związek oraz zatwierdziła datę i miejsce ceremonii ślubnej – sobota 19 maja 2018 roku, kaplica Świętego Jerzego w Zamku Windsor. To tu został ochrzczony książę Harry. Tutaj Meghan Markle, by móc zostać jego żoną, wstąpiła do Kościoła Anglikańskiego. Około godziny 10 rano czasu londyńskiego zaczęli schodzić się pierwsi z sześciuset gości weselnych. Ze względu na prywatny charakter uroczystości zaproszono przyjaciół, ale już nie obecnie urzędujących polityków. Pojawiły się sławy:

 

Podkategorie

CoalaWeb Social Links

Opublikuj: