Materiały nie wyrażają poglądów redakcji. Różnorodność celowa. Oceny i wnioski pozostawiamy Czytelnikom.
A A A

Różne

Niemal co siódmy pracujący Polak uważa, iż wykonywana przez niego praca nie ma większego sensu, a dokładniej jest po prostu społecznie niepotrzebna. Pod tym względem na tle przebadanych pod tym kątem państw znajdujemy się na pierwszym miejscu, co może mieć bardzo poważne konsekwencje. Zdaniem naukowców podobny pogląd na pracę może wpłynąć negatywnie na motywację pracowników, nawet jeśli ich praca w rzeczywistości jest niezbędna.

 

Add a comment

–  Dobrych manier powinno się uczyć w  szkołach –  mówi Szkot Si meon Rosset, jeden z najsławniejszych kamerdynerów na świecie. Pracował dla gwiazd, członków rodziny królewskiej, milionerów, właścicieli firm naftowych i banków. Zatrudniali go: Kylie Minogue, Bono, David Beckham i premier Tony Blair. 37-latek z Kentu prawie dwadzieścia lat życia spędził w  zamkach, w  pałacach i na luksusowych jachtach bogaczy.

– Ale spośród wszystkich sław, które spotkałem, żadna nie miała takiej aury jak Pavarotti. Rosset był osobistym kamerdynerem śpiewaka podczas jego występów w Kent. – Miał listę wymagań, jak większość celebrytów, ale nie było trudno o  niego dbać. Najbardziej lubił usiąść i pograć w karty ze starymi kolegami szkolnymi, ludźmi, z którymi przyjaźnił się przez 60 lat i którzy towarzyszyli mu podczas tournée. O  wiele więcej problemów było z pewnym rosyjskim oligarchą.

 

Add a comment
 
Najnowsze dane Światowej Organizacji Zdrowia budzą przerażenie: przez pierwsze 6 miesięcy 2018 roku w Europie na odrę zachorowało ponad 41 tys. osób. W 37 przypadkach choroba doprowadziła do zgonu. To najwyższy wynik od ośmiu lat. Dla porównania, rok temu zachorowań było prawie o połowę mniej. Natomiast w 2016 na całym kontynencie zachorowało tylko 5 tys. osób.

Dyrektorka europejskiego oddziału WHO Zsuzsanna Jakab wezwała kraje w regionie do podjęcia działań zapobiegawczych:

– Wzywamy wszystkie kraje do natychmiastowego wdrożenia szerokich działań, aby powstrzymać dalsze rozprzestrzenianie się tej choroby. Dopóki ta choroba nie zostanie wyeliminowana, nie spełnimy naszych zobowiązań dotyczących trwałego rozwoju.

 

Add a comment

Według założeń rządu już od 1 stycznia 2019 roku ma zacząć obowiązywać tak zwany „podatek od wyjścia”, którego wprowadzenie wymagane jest dyrektywami Unii Europejskiej mającymi na celu zwalczanie oszustw podatkowych. Nowa danina ma zmusić firmy do płacenia podatków w miejscach w których są generowane zyski i wytwarzana jest wartość, co oznacza po prostu przeciwdziałanie optymalizacji podatkowej oraz uciekaniu z majątkiem za granicę.

Unijne dyrektywy mające na celu walkę z podobnymi nadużyciami dają państwom członkowskim sporą dowolność w interpretacji przepisów, a przede wszystkim wymagają wdrożenia określonych rozwiązań do końca przyszłego roku. Ministerstwo Finansów chce jednak przyspieszyć pracę nad regulacjami w tej kwestii, dlatego nowe prawo miałoby zacząć obowiązywać od 1 stycznia przyszłego roku, zaś nazywane jest potocznie „podatkiem od wyjścia”.

 

Add a comment

Arcybiskup Carlo Maria Viganò, były nuncjusz apostolski w Stanach Zjednoczonych, oskarżył papieża Franciszka o tuszowanie afer pedofilskich i homoseksualnych z udziałem duchownych. Franciszek miał bowiem przed pięcioma laty przywrócić do służby Theodore’a McCarrick’a, kardynała odsuniętego od pracy z powodu podobnych zachowań, a także uczynić go swoim bliskim współpracownikiem. Ponadto Ojciec Święty ma znajdować się pod wpływem lobby homoseksualnego.

 

Add a comment

Na  niedzielną mszę udają się do  tego samego kościoła. Mieszkając w  dość dużej parafii, mogliby wybrać dowolną godzinę liturgicznego spotkania, ale jakimś dziwnym trafem decydują się na mszę odprawianą o godzinie 9. Pod koniec liturgii, w trakcie której przezornie zajmują miejsca oddalone od siebie, podobnie jak pozostali w świątyni na wezwanie kapłana skinieniem głowy przekazują znak pokoju stojącym obok nich. Ten ceremoniał nie osłabia jednak ich czujności, bo w tym samym momencie ich spojrzenia biegną dalej, aby ich wzrok, teraz już pełen nienawiści, spotkał się gdzieś pośrodku świątyni.

 

Add a comment

Turyści najczęściej wyjeżdżają po to, by wypocząć na plaży, nad morzem –  każdy chce się odciąć od stresującej codzienności i powygrzewać na  słońcu. Często zapominamy jednak, że obecnie wielu turystów oznacza także góry śmieci i  wiele innych zanieczyszczeń – na portalu Huffington pisze Agatha Kremplewski. Wyspa Bali ma  tak duży problem ze  śmieciami, że  prasa w  ostatnich latach pisała o tym wielokrotnie. Rocznie przybywa na tę wyspę nawet siedem milionów turystów (a mieszkańców jest tylko cztery miliony). W internecie są dostępne nagrania wideo, na których widać zaśmiecone plaże, a w wodzie całe wyspy z plastiku. – Czy chcemy tu więcej turystów? Chyba nie – mówi Viebeke Lengkong, aktywistka walcząca o ochronę środowiska.

 

Add a comment

Dziennikarka będzie pomagać kobietom po rozwodzie. W nowym programie TVN Style przeprowadzi metamorfozy pań, które po rozstaniu z mężem czują, że znalazły się na życiowym zakręcie. Agata Młynarska twierdzi, że doskonale rozumie te emocje, sama bywała bowiem w podobnej sytuacji. Gwiazda odczuwa również satysfakcję, że będzie mogła współtworzyć kanał, który do tej pory traktowała jako inspirującą konkurencję. 

 

Add a comment

Po przejęciu władzy przez Prawo i Sprawiedliwość oraz Zjednoczoną Prawicę znacząco wzrosła liczba paszportów naszego kraju, które trafiają do obywateli Izraela. W ciągu ostatnich dwóch lat Izraelczycy mieli więc otrzymać ponad dziesięć tysięcy polskich dokumentów, przy czym taką samą ich liczbę wydano przez pięć wcześniejszych lat. Jak przyznaje w izraelskich mediach żydowski lobbysta Jonny Daniels, większość Żydów złożyła odpowiednie wnioski w celu uzyskania określonych korzyści.

 

Add a comment

W najbliższą niedzielę część polskich kościołów może stać się miejscami kontrowersyjnej akcji. Środowiska piętnujące pedofilię wśród księży katolickich przypomną w ten sposób, że odpowiedzialność za tę przemoc ponoszą struktury Kościoła Katolickiego.Rusza polska część międzynarodowej akcji “Baby Shoes Remember”.

Polega ona na wieszaniu dziecięcego obuwia przepasanego czarną wstążką na ogrodzeniach kościołów. To forma przypomnienia opinii publicznej o odpowiedzialności Kościoła za wykorzystywanie seksualne dzieci przez katolickich kapłanów. Kościelna pedofilia ma charakter systemowy. Podczas, gdy sam papież Franciszek bije na alarm z powodu skali tego przestępczego zjawiska, do świadomości polskich katolików temat ten w dalszym ciągu nie może się przebić.

 

Add a comment

Podkategorie

CoalaWeb Social Links

Opublikuj: