Materiały nie wyrażają poglądów redakcji. Różnorodność celowa. Oceny i wnioski pozostawiamy Czytelnikom.
A A A

Polska

 

Anonimowy członek PiS zdradził gazecie.pl, że partia rządząca musi się teraz skupić na odbudowywaniu spadającego poparcia. Na najbliższe 1,5 roku plan jest taki: unikać kontrowersji. Dlatego najpierw projekt ustawy o ochronie zwierząt ma wejść w mocno okrojonej formie, a po wyborach 2019 powróci debata, w zależności od tego, jakie będą nastroje elektoratu.

– Czaban przeszarżował, ale przynajmniej będzie z czego schodzić – mieli śmiać się członkowie PiS kiedy projekt pilotowany przez Krzysztofa Czabańskiego trafił do Sejmu – i prawie natychmiast do tzw. zamrażarki.

Projekt nie poszedł w zapomnienie z miejsca tylko dlatego, że osobiście popierał go Jarosław Kaczyński i jego podpis widniał jako pierwszy na liście. Teraz jednak prezesa dopadły problemy zdrowotne, a PiS-owi w ostatnim czasie mocno spadło poparcie.

 

Referendum jest bez sensu. Po pierwsze : wynik do niczego nie zobowiązuje, po drugie : nie ma większości zdolnej przeprowadzić zmiany Konstytucji, po trzecie : wymóg 50% frekwencji załatwia wszystkie referenda.
 Czy nasz Pan Prezydent Andrzej Duda tak bardzo się uparł się, aby znacznie obniżyć swoje notowania poprzez referendum z idiotycznymi pytaniami. Nam pozostaje do ustalenia ,czy ktoś go do tego namówił ,czy jest to jego autorski pomysł?
Że nie jego, to jestem święcie przekonany

Prezydent Andrzej Duda, którego wybór trzy lata temu ja przyjąłem z dużą radością,ten na którego osobiście sam głosowałem, już parę razy mnie rozczarował, ale największą przykrość  zrobił mi raz, kiedy zawetował ustawę degradacyjną.

 

Baranów, Teresin, Wiskitki to mazowieckie gminy, na których terenie ma powstać Centralny Port Komunikacyjny, większa, droższa i ważniejsza inwestycja niż budowa przedwojennej Gdyni. Na niebie ani jednej chmurki, z nieba leje się żar jak w środku lata. Pola zazieleniły się jeszcze niespalonym słońcem intensywnym kolorem. W sadach na drzewach już widać owoce. Na ten sielski i lekko senny obraz kładzie się cieniem nerwowa atmosfera, jaka dotknęła mieszkańców kilkudziesięciu wsi, na których terenie będzie budowany Centralny Port Komunikacyjny.

Pod uwagę wstępnie brane są dwie lokalizacje o łącznej powierzchni 6620 hektarów, z których zostanie wybrana jedna. Decyzja zapadnie dopiero po przeprowadzeniu badań środowiskowych. Port powstanie tylko na 3500 hektarach. Jednak bez względu na ostateczną lokalizację rząd chce wykupić całość wybranych gruntów, a  to,  czego nie zajmie CPK, wykorzystać do celów komercyjnych. Gdyby dobrowolny wykup się nie udał, wówczas mieszkańców będą czekać przymusowe wysiedlenia.

Europejski Urząd Statystyczny podał najnowsze dane dotyczące zatłoczenia w mieszkaniach. Okazuje się, że Polacy znajdują się w czołówce narodów, wśród których ludzie żyją w zbytnim ścisku, a więc na co dzień mieszkają w zbyt dużej liczbie osób na zbyt małej powierzchni. Poniekąd statystyka ta mówi o sytuacji materialnej poszczególnych społeczeństw, ponieważ osoby żyjące na większej przestrzeni po prostu mogą sobie na to pozwolić.

 

Tę koncepcję Marek Bryszewski miał wygłosić podczas sesji rady miasta, kiedy odpowiadał na pytania na temat niedawnego pożaru. Ogień buchnął 24 maja w nocy. Gasiło go aż 19 zastępów Państwowej Straży Pożarnej i 17 zastępów OSP. W sumie akcja gaśnicza trwała 16 godzin. Spłonęło 900 ton starych mebli składowanych na placu.

 

CoalaWeb Social Links

Opublikuj: