Materiały nie wyrażają poglądów redakcji. Różnorodność celowa. Oceny i wnioski pozostawiamy Czytelnikom.
A A A
Przed chwilą dostałam telefon z numeru 22 490 81 07. Dzwoniła kobieta, która przedstawiła się z imienia i nazwiska, podała nazwę firmy (na szczęście dość wyraźnie) i poinformowała o rejestrowaniu rozmowy.

Zapytała, czy mam chwilę czasu, aby mogła przedstawić sprawę, w której dzwoni. Jestem wyczulona na wszelkie dziwne nazwy firm, więc podziękowałam za rozmowę i się rozłączyłam. Od razu za to wyszukałam nazwę firmy.

Okazuje się,że jest to firma Courlux handlująca golarkami, bielizną, biżuterią, itp. W jednym z pierwszych wyników wyskoczyło też forum, na którym ktoś opisał praktyki tej firmy.

Otóż firma ta proponuje wyżej wymienione produkty jedynie za wartość przesyłki. Często jednak przesyłka nie dochodzi, ale każą płacić. Towar, który sprzedają jest niskiej jakości, trudno jest go reklamować. Poza tym przyjęcie jednej przesyłki oznacza zapisanie się na subskrypcję, co wiąże się z wysyłką kolejnych paczek. Paczki te przychodzą listem zwykłym, bez żadnych danych firmy wysyłającej czy adresu do zwrotu.

Rezygnacja nie jest łatwa, firma zwyczajnie nie odpowiada na listy i maile, za to brak płatności skutkuje kontaktem z firmy windykacyjnej.

Proponuję uważać na tą firmę, bo przedstawione informacje sięgają nawet 2010 roku, co oznacza, że dalej działa i ma się dobrze.

Proponuję uważać.
 

Komentowanie możliwe tylko przez zarejestrowanych Użytkowników

CoalaWeb Social Links

Opublikuj: