Materiały nie wyrażają poglądów redakcji. Różnorodność celowa. Oceny i wnioski pozostawiamy Czytelnikom.
A A A

Tylko obawa przed przypisywaniem genialności Jarosławowi Kaczyńskiemu powstrzymuje przed stwierdzeniem, że to On wymyślił kontrmanifestacje Obywateli RP przeciwko "miesięcznicom".

Ten średni pomysł z miesięcznicami powstał na gorąco, pod wpływem emocji po katastrofie smoleńskiej. Jeśli przez jakiś czas /1 rok?/ może i miało to sens, to ciągnięcie tego w nieskończoność zaczynało być groteską.

Jasne, na początku było "paliwem" napędzającym zwolenników PiS, szczególnie w okresie władzy PO. Coraz bardziej traciło to sens, Kaczyński w swoich wystąpieniach powtarzał się, coraz trudniej było znaleźć nowe powody, hasła do podgrzewania emocji. Nuda się robiła, panie, nuda.Jeszcze trochę, a uczestników zaczynało by ubywać...

No i nagle bach...pomoc jak z nieba, boska pomoc może i ma uzasadnienie w takich poczynaniach, ale Bóg ma chyba inne sprawy na głowie i Obywatele RP wzięli sprawy w swoje ręce. Pomogli Kaczyńskiemu.
Lepszego prezentu PiSowi i Kaczyńskiemu nie mogli zrobić. Znowu jest powód do emocji, zwierania szeregów przez pisowców...Kaczyński może tylko podziękować przywódcom ORP.

Tylko z tym przywództwem to będzie pewnie różnie, jednak bez większych niespodzianek, taka powtórka z KOD.

Ktoś to wymyślił, zorganizował, rozkręcał. Podobnie jak KOD. Nagle pojawił się zaprawiony w bojach opozycjonista, Władek Frasyniuk. Oczywiście że mierzy w rolę pierwszoplanową, przywódcy. Podobna wolta jak w KOD.

Oczywiście dotychczasowi przywódcy łatwo nie oddadzą pola i zacznie sie parodia organizacyjna. Podobnie jak w KOD.

Skończy się znowu zmarnowaniem chęci i energii gotowych do działań, sprzeciwianiu się poczynaniom PiS. Tylko, że sprzeciwy bezproduktywne, są nawet na rękę rządzącym. Opisy, relacje, emocje "przykrywają" ważniejsze sprawy. Naprawdę "miesięcznica" była największym powodem do krytyki poczynań PiS?

Pewnie będzie podobnie jak z KOD: organizatorom wystarczyło pomysłu  na zorganizowanie demonstracji, które przerodziły się praktycznie w spacery, jednak zabrakło pomysłu i konsekwencji w realizacji jakiegoś programu, konkretnego celu.

Na kontrmiesiecznice to szkoda tyle pary, nie ten gwizdek. Chyba, że ktoś wyciągnie wnioski i nauczkę z działań i rezultatów KOD.

Brat wójta

edytowany po znalezieniu tego co poniżej w sieci. "Wyborcza" taka niechlujna, czy celowy żart z tym KONDONEM

Zdjęcie użytkownika Marzena Jędrzejewska.

 

Komentarze   

0 # profile 2018-10-27 13:51
Need cheap hosting? Try webhosting1st, just $10 for an year.

0 # profile 2018-10-31 09:43
Need cheap hosting? Try webhosting1st, just $10 for an year.

Komentowanie możliwe tylko przez zarejestrowanych Użytkowników

CoalaWeb Social Links

Opublikuj: