Materiały nie wyrażają poglądów redakcji. Różnorodność celowa. Oceny i wnioski pozostawiamy Czytelnikom.
A A A

Przed umieszczeniem apelu należy przesłać na Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript. :

- odpowiednie dokumenty potwierdzające konieczność otrzymania pomocy/zaświadczenia lekarskie, pisma z Ośrodka Pomocy Społecznej, Urzędu Gminy itp.

- zdjęcia, opis sytuacji jaki będzie zamieszczony w apelu
Przesłanie w/w danych jest równoznaczne ze zgodą na ich przetwarzanie wyłącznie w celu otrzymania pomocy.

Z wpłat będzie potrącane 10% z przeznaczeniem na obsługę bankowo-formalną, biuro rachunkowe oraz na działalność statutową Fundacji "Rokor1" - np. na doraźną pomoc osobom potrzebującym, koszty pozyskiwania darowizn rzeczowych, pomoc techniczną /jeśli to będzie przekraczało możliwości wolontariuszy/ w obsłudze strony.

Kwota 10% jest porównywalna w wysokością opłat za pośrednictwo jakie pobierają portale organizujące zbiórki. Jednak potrącona kwota jest dla tych portali zyskiem, natomiast w naszym wypadku wróci z nawiązką do osób korzystających z różnych form pomocy w ramach naszej działalności statutowej. Np. koszty pozyskania darowizny rzeczowej /np. odzieży/ / zorganizowanie, odbiór od sponsora, magazynowanie, dostarczenie do podopiecznych / to kwota 300-500 zł, nie licząc czasu wolontariuszy. Z doświadczenia wiemy, że wartość poszczególnych darowizn jaką otrzymujemy, rozdzielamy, przekazujemy, to łączna kwota min. 5000,00, często ponad 10.000 zł, co widać TUTAJ

Każdy z zainteresowanych, którego apel zostanie umieszczony będzie miał możliwość wglądu  w skan miesięcznego wyciągu bankowego dla kontroli wpłat.
Wpłaty będą przekazywane sukcesywnie, przewidujemy, że najpóźniej w terminie trzech dni od daty zaksięgowania.

Rozliczenie z Urzędem Skarbowym: nie jest tak, jak sugerują niektóre portale, że obdarowany w zbiórkach internetowych nie może mieć żadnych kłopotów z US.  Ustawa przewiduje, że nieopodatkowana jest kwora nieco ponad 4902,00 otrzymana w ciągu 5. lat od osoby bez powiązań rodzinnych. Można zakładać, że US wszędzie nie zdąży, ale lepiej dmuchać na zimne, bo: cytat za: http://www.rp.pl/artykul/1310722-Zbiorka-w-internecie--co-na-to-fiskus.html#ap-2 

 "Konrad Zawada, rzecznik prasowy Izby Administracji Skarbowej w Krakowie zastrzega, że nie chce odnosić się do tego konkretnego przypadku, ale podaje ogólną zasadę. (...) Dlatego dla przejrzystości sprawy wydaje się uzasadnione, że organizator zbiórki powinien sporządzić listę darczyńców celem zweryfikowania, czy wartość poszczególnych darowizn nie przekracza kwoty wolnej od podatku. Gdyby przekraczała, obdarowany byłby zobowiązany do zgłoszenia takiej darowizny w urzędzie skarbowym. Miałby na to miesiąc od otrzymania pieniędzy. Należałoby złożyć w urzędzie skarbowym deklarację SD-3. Niewywiązanie się z tego obowiązku jest zagrożone karą."
Fundacja "Rokor1" będzie archiwizowała dowody wpłat, żeby w razie zastrzeżeń US pomóc obdarowanemu w udowodnieniu braku obowiązku uiszczenia podatku.

Wpłat darowizn można dokonywać anonimowo, przy pomocy inicjałów, lub podania danych osobowych. Wpłacający podający swoje dane upoważnia Fundację "Rokor1" i obdarowanego do wykorzystania tych danych w razie konieczności sporządzenia wykazu do US. Tylko i wyłącznie w tym przypadku. 

Kwotę dokonanej darowizny można odliczyć od podstawy opodatkowania w wys. do 6%. 

Wpłacenie darowizny jest równoznaczne z zawarciem umowy cywilno-prawnej pomiędzy Darczyńcą a Fundacją "Rokor1" zobowiązująca Fundację do zadysponowania wpłatą zgodnie z wpisem w tytule wpłaty i powyżej opisanymi zasadami.

 

     nr konta do wpłat:  50 2030 0045 1110 0000 0233 7390 

                                   Fundacja "Rokor1" 81-016 Gdynia ul. Chylońska 262/6   

 

Komentowanie możliwe tylko przez zarejestrowanych Użytkowników

CoalaWeb Social Links

Opublikuj: