Materiały nie wyrażają poglądów redakcji. Różnorodność celowa. Oceny i wnioski pozostawiamy Czytelnikom.
A A A
 
Zamieszanie polityczne wywołane przez kolejne „nieprzemyślane” działania Donalda Trumpa sprawiły, że najbogatsi ludzie na świecie stracili wczoraj łącznie 35 mld dolarów.

Według wyliczeń Bloomberga, najbogatszy człowiek świata – Bill Gates stracił wczoraj okrągły miliard, gdy akcje Microsoft Corporation straciły na wartości o 2,8 proc., co jest w skali niemalże roku rekordem.

Bolesną stratę zanotował Jeff Bezos, współtwórca Amazona, który stracił 1,7 mld wskutek spadku akcji tejże firmy i spadł z drugiego miejsca na liście najzamożniejszych na trzecie. Awansował za to Hiszpan Amancio Ortega, chociaż i jego majątek uszczuplił się o, bagatela, 355 mln dolarów.

Najbardziej poszkodowanym w czołówce miliarderów był jednak twórca Facebooka. Akcje portalu społecznościowego spadły na wartości o 3,3 proc., co kosztowało Marka Zuckerberga okrągłe dwa miliardy.

Co prawda biznesmeni z czołówki listy posiadają majątek przekraczający 80 mld dolarów, więc bankructwo przez Trumpa im nie grozi. Niemniej straty poniesione w środę bez wątpienia były dla nich niemiłą niespodzianką

Huragan na amerykańskich giełdach był efektem zwolnienia przez Donalda Trumpa szefa FBI Jamesa Comeya w bezprecedensowy, niezgodny z wszelkimi procedurami i praktyką sposób, a następnie informacji, jakoby ta decyzja miała być nieudolną próbą zablokowania śledztwa w sprawie kontaktów Trumpa z Rosjanami podczas kampanii wyborczej.

 
 
 

 

Komentowanie możliwe tylko przez zarejestrowanych Użytkowników

CoalaWeb Social Links

Opublikuj: