Materiały nie wyrażają poglądów redakcji. Różnorodność celowa. Oceny i wnioski pozostawiamy Czytelnikom.
A A A

Tegoroczna podwyżka minimalnego wynagrodzenia do kwoty dwóch tysięcy złotych brutto ma być jedynie wstępem do kolejnych korzystnych zmian dla najmniej zarabiających.

Strona rządowa przewiduje bowiem, iż najmniejsza pensja wzrośnie w przyszłym roku o kwotę wyższą niż założenia inflacyjne.

Przewodniczący Komitetu Stałego Rady Ministrów Henryk Kowalczyk w rozmowie z Polskim Radiem zapowiedział, że w przyszłym roku pensja minimalna zostanie ponownie podwyższona, ale nie chciał jeszcze ujawnić dokładnej planowanej kwoty.

Ma ona wynieść jednak dużo więcej niż 43 złote, którą to kwotę nieoficjalnie podawały media, a więc tym samym będzie ona większa od prognozy inflacyjnej. Kowalczyk zaznaczył, że w tej sprawie trwają jeszcze konsultacje, ale rząd powinien przedstawić swoją propozycję w połowie czerwca.

Minimalne wynagrodzenie w Polsce wzrosło w tym roku do poziomu 2 tys. złotych brutto, podczas gdy w zeszłym roku wynosiło 1850 złotych brutto, co oznacza wzrost o blisko 8,1 proc.

Rząd szacuje, iż podniesienie pensji minimalnej przyniosło korzyści blisko dwóm milionom Polaków.

Ponadto Kowalczyk w tej samej audycji radiowej powiedział, iż obecnie głównym celem prac rządu jest przygotowanie odpowiednich ustaw pod program „Mieszkanie Plus”, którego celem jest zapewnienie tanich mieszkań dla polskich rodzin.

http://autonom.pl/

Dodaj komentarz

Kod antyspamowy
Odśwież

CoalaWeb Social Links

Opublikuj: