Materiały nie wyrażają poglądów redakcji. Różnorodność celowa. Oceny i wnioski pozostawiamy Czytelnikom.
A A A
 
 
 –
17 29
FakDak

Mnie jest Wyklętych zwyczajnie żal. To ludzie, którzy przegrali od początku i dobrze o tym wiedzieli. Jedynie co ich czekało to śmierć, albo w lesie, albo w katowniach UB. Na co tak naprawdę liczyli? Że z powodu garstki partyzantów ZSRR odda Polskę spod swoich wpływów i pozwoli na demokratyczne wybory parlamentarne?

A nie bez znaczenia jest, że walcząc z komunistami zabijali między innymi niewinnych ludzi, w tym pracujących jako listonosze, wioskowi milicjanci oraz pacyfikowali wsie białoruskie, doprowadzając do śmierci cywilów, w tym 187 dzieci. Wielu ludzi mieszkających na wsiach w tamtym okresie nie wspominało Wyklętych jako bohaterów walczących o wolność, tylko jako bandytów kradnących żywność po wsiach i terroryzujących lokalną ludność cywilną.

 
 

Wszystkie komentarze:

 
 
-1 7
FakDak

@elzbietka Nie jest bohaterstem dać się głupio zabić. O co oni walczyli? O wolną Polskę? Naprawdę myślisz, że Stalin by się ich przestraszył? A może walczyli o honor i o zwycięsto moralne? Takimi głodnymi kawałkami zwykla w Polsce próbuje się przykrywać klęski.

Nie wierzą, że masz 36 lat i piszesz takie głupty. Bardzie pasuje to do nakręconej "patriotycznie" 14-latki z osiedla dresów, porównujących się do Wyklętych i Powstańsców Warszawskich.

 
 
Komentarz poniżej poziomupokaż
14 18
pokos

Poprzednia komuna też miała swój nurt w sztuce - socrealizm. Obecna nie może być gorsza i też ma swój.

 
 
9 15
przytycki

@pokos Poprzednia komuna przynajmniej zostawiła po sobie Nową Hutę, czy MDM. Ta nasra najwyżej pomników smoleńskich.

 
 
5 9
Eniva

W kółko żołnierze wyklęci. To chyba jakaś nowa moda, która zaczyna się już robić nudna. Dla odmiany husarię mogliby namalować.

 
 
2 8
Anarchista98

Piękne murale, szkoda tylko, że zamiast promować bohaterów walki o niepodległość[żołnierze AK], to przedstawiają bandytów rabujących wsie i zabijających uczciwie pracujących ludzi[listonoszy, urzędników czy rolników].

 
 
3 9
loolo12345

Kolejni pseudo-artysci, ktorzy nie mogliby wyplynac inaczej, jak tylko malujac cos na fali. I na dodatek to tacy, ktorym pomylili sie znowu zolnierze wykleci z partyzantami.

1 7
loloskolos

Jakas k***a moda na patriotyzm się zrobiła. Zamiast wymyślac innowacyjne rzeczy w Polsce, żeby pchnąć tą pie*****ą gospodarkę do przodu, to nadrukujmy sobie jeszcze więcej flag na gównianych chińskich bluzach i napisów "śmierć wrogom ojczyzny" i dawajmy zarabiać każdemu głąbowi, który jedyne co umie zrobić to kupić cztery bluzy w 3 rozmiarach od chińczyka i zanieść je do poligrafii. Ludzie kochani, jeżeli będziemy cały czas wracać do Powstania Warszawskiego, Żołnierzy Wyklętych czy innych zrywów wolnościowych, to jedyne co zbudujemy, to kolejna droga na zachód, żeby mieć lepsze połączenie z domem, wracając na święta od niemca, z ojro w kieszeni, za które bedzie można kupić koreański telewizor i stare 10 letnie niemieckie BMW. Historia jest ważna, ale wyciagajmy z niej wnioski u bądźmy na tyle cwani, żeby takich sytuacji więcej w historii nie było, albo żebyśmy to my byli po tej stronie, która wychodzi z wojen bez strat. Budujmy panele słoneczne, a nie pomniki. Gdybyśmy mogli już pozyskiwać energię ze słonca na na dużą skalę i jezdzilibyśmy samochodami elektrycznymi to byśmy mieli w tylku czy na wakacje wzrosnie cena diesla. Poki co, nasze życia sa uzaleznione od ropy ludzi, którzy maja nasze prawa głęboko w tylku i rosyjskiego gazu. Zacznijcie myśleć!

 3 9
2 4
Poldek1957

To jest robienie krzywdy Żołnierzom WP i AK oraz I i II Armii walczących z hitlerowkim okupantem. Będzie z tego jesszcze wiele kłopotu w przyszłości. Przypominam, że AK została rozwiązana 19 stycznia 1945 roku. Po tej dacie każdy, kto nie wykonał rozkazu powinien stanąć przed sądem polowym. Po 9 maja 1945 roku przed sądem RP. Po kapitulacji Niemiec wszystkie grupy bojowe tzw. poakowskie były NIELEGALNE i musiały byc zwalczane z całą surowością prawa, bez względu na ustrój i władzę.

 
3 7
14c69

na następnych muralach może coś bardziej realistycznego np. jak oddział burego pacyfikuje podlaskie wsi mordując też kobiety i dzieci

 
 
0 0
Vaesves

Czekam na mural o polskim wkładzie w podbój kosmosu, o polskich technologiach, polskiej przyszłości. Nie mamy przyszłości, tylko tych żołnierzy wydętych?

 
 
1 3
Arcticfrost

Rzygam już, kur wa, tymi żołnierzami przeklętymi!
Zwykłe bandziory pod pseudopatriotyczną powłoczką, idole łysych półmózgów spod znaku falangi, bejzbola i "pięciu piw"!

 
 
0 2
TP

Jak zwykle wszelkie bohomazy o tzw. żołnierzach wyklętych się nie tylko nie podobają, ale i o wymioty przyprawiają.
Wielu przedmówców napisało, to co uważam, szczególnie Poldek 1957. Od siebie dodam tylko, że nawet motto użyte na tym "dziele" jest użyte fałszywie. Po II WŚ o Polskę należało walczyć odbudowując ją, jak wielu innych którzy wyszli z lasu, a nie zabijać ja odbudowujących.

 
 
-1 1
zaymoon

Polska to obok Ukrainy, Łotwy i Estonii ostatni kraj w Europie hołubiący hitlerowskich koiaborantów.

Zmodyfikowano 1 raz. Ostatnia modyfikacja: 6 maja 2017 o 18:22

 
 
 
 
 
0 0Snickers2012

Polskie społeczeństwo jest już tak zmęczone obecną sytuacją i tak przestraszone przyszłością, że rozgrzebuje coraz więcej komunistycznych historii z przeszłości.

 

Zobacz też inne artykuły pod tagiem "żołnierze wyklęci"

Komentarze   

0 # Garre 2017-05-06 20:41
Najbardziej sensowny komentarz:

"Po II WŚ o Polskę należało walczyć odbudowując ją, jak wielu innych którzy wyszli z lasu, a nie zabijać ja odbudowujących."
0 # Radek 2017-05-06 20:53
Mój bliski krewny ze strony matki był dowódcą "leśnych" okręgu siedleckiego. Kapitan Henryk H.

Inny krewny ze strony ojca zamieszkiwał, miał wtedy gospodarstwo na tym terenie.
Obaj zupełnie inaczej widzieli sens, metody poczynań "leśnych".
Ów dowódca niechętnie wracał wspomnień, rozmów na ten temat...jak już, to niespecjalnie szczycił się dokonaniami...

Komentowanie możliwe tylko przez zarejestrowanych Użytkowników

CoalaWeb Social Links

Opublikuj: