Materiały nie wyrażają poglądów redakcji. Różnorodność celowa. Oceny i wnioski pozostawiamy Czytelnikom.
A A A

Partia Kukiz’15 opublikowała protokoły z posiedzenia Sejmu w grudniu 2017 r. i z głosowania nad ustawą o Sądzie Najwyższym. PO, PSL i PiS głosowały wówczas zadziwiająco zgodnie. Podczas wspomnianego posiedzenia parlamentu (8 grudnia 2017 r.) ugrupowanie Kukiz ’15 zgłosiło poprawkę, by spod skrócenia wieku przechodzenia w stan spoczynku sędziów SN, wyłączyć prezesa tegoż sądu, którym wówczas była Małgorzata Gersdorf.

 

Poprawka ta, zaproponowana przez ugrupowanie mniejszościowe, powinna być głosowana oddzielnie, co pozwoliłoby parlamentarzystom opozycji pokazać, że sprzeciwiają się zmianom zaproponowanym przez PiS i uratować chociaż prezesa Sądu Najwyższego przed niekonstytucyjnymi zmianami w prawie, proponowanymi przez partię rządzącą. Stało się jednak inaczej: przeciwko przyjęciu poprawki byli posłowie PO (127:1) i oczywiście PiS (226:4), ale też większość posłów PSL (8:5). Posłowie Nowoczesnej gremialnie się wstrzymali (18).

Oznacza to, że PO i ich koledzy z Nowoczesnej i PSL wspięli się na kolejne, do tej pory niewidziane szczyty hipokryzji, ponieważ najpierw głosowali przeciwko poprawkom, które choć częściowo pozwalały zachować minima zgodności z konstytucją, a teraz publicznie rozdzierają koszule na piersiach jako nieprzejednani obrońcy I Prezes Sądu Najwyższego. Partie opozycyjne przyłożyły ręce do demolowania porządku prawnego w Polsce, a teraz udają świętoszków.

MW  https://strajk.eu

Komentowanie możliwe tylko przez zarejestrowanych Użytkowników

CoalaWeb Social Links

Opublikuj: