Materiały nie wyrażają poglądów redakcji. Różnorodność celowa. Oceny i wnioski pozostawiamy Czytelnikom.
 

Migawki archiwum losowo - najnowsze poniżej

Światowa Organizacja Zdrowia zaleca spożywanie jaj

Światowa Organizacja Zdrowia zaleca spożywanie 1–2 jaj dziennie. Zapobiegają one rozwojowi chorób cywilizacyjnych, wspomagają układ nerwowy i narząd wzroku

Więcej…
Unia chce decydować o udzieleniu azylu jeszcze w Afryce

W Paryżu zakończyło się poświęcone imigracji spotkanie przywódców Włoch, Francji, Niemiec i Hiszpanii z szefami rządów Libii, Nigru i Czadu. Nie wydano oficjalnego komunikatu, ale prezydent Macron powiedział o głównych ustaleniach szczytu.

Więcej…
Humor

–  Proszę mi  wyjaśnić, dlaczego w  Kościele katolickim śpiewają z akompaniamentem organów albo klawesynu, a w rosyjskiej cerkwi tylko a cappella? –  Widzisz, mój synu, talentu nie przepijesz. A klawesyn i organy... (Rosja, nekdo.ru)

 

Więcej…
Pomniki jak groby

Kiedy rządząca w Rosji partia „Jedna Rosja” organizuje spotkanie tzw. Platformy Patriotycznej (jednej z czterech funkcjonujących w tej partii), by podyskutować o nowelizacji ustawy o zakazie propagowania komunizmu w Polsce, to warto się temu wydarzeniu przyjrzeć, a dyskutantów posłuchać. Choćby po to, by poznać inny niż polski, oficjalny punkt widzenia.

Więcej…
Przeszły prezydenckie ustawy o sądach

To było do przewidzenia: arytmetyka sejmowa jest nieubłagana.  Sejm uchwalił ustawy o Sądzie Najwyższym i KRS – jednak z wieloma pisowskimi poprawkami, które wypaczają ich pierwotny kształt.

 

Więcej…
A A A

CoalaWeb Social Links

Opublikuj: