Materiały nie wyrażają poglądów redakcji. Różnorodność celowa. Oceny i wnioski pozostawiamy Czytelnikom.
 

Migawki archiwum losowo - najnowsze poniżej

SIÓDME – NIE KRADNIJ...

...Tak zapisano, choć służby skarbowe nie muszą znać Dekalogu. To samo znajdziemy jednak w Kodeksie karnym, a  to  już realne prawo. Czyżby? Mała rodzinna firma, o której jest ta opowieść, to zaledwie dwie osoby. On (syn) zajmuje się biznesem, ona (matka) prowadzi księgowość. Dopinali transakcję. Trzeba było przelać 200 tys. złotych na konto kontrahenta. Chwila nieuwagi sprawiła, że internetowy przelew poszedł do podobnie nazywającej się firmy.

Druga rocznica powstania KOD

Niech się z nich każdy niewinnie rozśmieje.
Żaden nagany sobie nie przyswoi,
Nicht się nie zgorszy, mam pewną nadzieję.
Prawdziwa cnota krytyk się nie boi
.

Ignacy Krasicki, Monachomachia, pieśń szósta

ROMANTYCZNE POCZĄTKI, CZYLI JAK TO SIĘ ZACZĘŁO?

 

Żurek wylał dzieci kasty z kąpielą i dostał po grzbiecie

Reforma sądownictwa jest potrzebna, ale z zupełnie innych powodów niż się większości wydaje. Wszystkie naiwne nadzieje, że po podpisaniu nowych ustaw, o ile w ogóle do tego dojdzie, nagle stanie się cud, są snem wariata. Kadry, kadry i jeszcze raz kadry, decydują o tym, jak wyglądają postępowania i wyroki sadowe. A skąd się te kadry biorą? Proszę sprawdzić dowolną apelację i spróbować znaleźć choć jedną, w której nie pracuje sędzia mąż i żona, ojciec i syn, brat i siostra, córka i mama, że o wujkach i ciotkach nie wspomnę. Nie ma takiej, nie ma ani jednej apelacji, a w mojej ocenie i „okręgówki”, gdzie takich układów nie znajdziecie.

Przysięga wojskowa czy harcerskie ślubowanie?

Stało się. 21 maja pierwszych kilkuset ochotników złożyło przysięgę i stało się żołnierzami pierwszych trzech brygad Wojsk Obrony Terytorialnej. Zamiast zająć się na serio kwestią modernizacji istniejących formacji wojskowych, co  z  pewnością zwiększyłoby ich zdolności bojowe, topi się pieniądze w kabaretowych przedsięwzięciach.

Robin oskarża Romana. Kolejna kobieta zarzuca Polańskiemu przestępstwo seksualne

Już trzecia kobieta oskarżyła Romana Polańskiego o  to, że molestował ją seksualnie, gdy była niepełnoletnia. Domniemana ofiara wysunęła swe zarzuty 15 sierpnia podczas konferencji prasowej w Los Angeles. Została przedstawiona jako 59-letnia Robin M. W  konferencji wzię- ła udział także jej prawniczka Gloria Allred, która znana jest z tego, że reprezentuje kobiety, które wiele lat temu zostały jakoby wykorzystane seksualnie przez sławnych mężczyzn.

A A A

CoalaWeb Social Links

Opublikuj: