Materiały nie wyrażają poglądów redakcji. Różnorodność celowa. Oceny i wnioski pozostawiamy Czytelnikom.
 

Migawki archiwum losowo - najnowsze poniżej

Koniec przyjaźni?

Przez 29 lat Polska i Izrael mozolnie odbudowywały dobre relacje, stając się bliskimi sojusznikami. Teraz wszystko rozsypało się jak domek z kart. „Art. 55a. 1. Kto publicznie i wbrew faktom przypisuje Narodowi Polskiemu lub Państwu Polskiemu odpowiedzialność lub współodpowiedzialność za popełnione przez III Rzeszę Niemiecką zbrodnie nazistowskie określone w art. 6 Karty Międzynarodowego Trybunału Wojskowego załączonej do Porozumienia międzynarodowego w przedmiocie ścigania i karania głównych przestępców wojennych Osi Europejskiej, podpisanego w  Londynie dnia 8 sierpnia 1945 r.

 

Więcej…
Jak przechytrzyć raka?. Jeden hot dog ma tyle czynników rakotwórczych co cztery papierosy, a wędliny powodują cztery razy więcej zgonów niż narkotyki – twierdzi amerykański lekarz dr Michael Greger

Jego zainteresowanie odżywianiem zaczęło się od choroby babci. Miała 65 lat, gdy po kilku operacjach wszczepienia bajpasów lekarze odesłali ją do domu na wózku inwalidzkim z prognozą rychłego pożegnania tego świata. Wtedy obejrzała program telewizyjny o weganach. Przeszła na dietę opartą na warzywach i  przeżyła kolejnych 30 lat, inspirując karierę medyczną wnuka.

 

Więcej…
Przegląd tygodnia

Poniedziałek

W wyniku reformy systemu edukacji zwolniono 6,5 tys. nauczycieli lub nie przedłużono z nimi umów o pracę – oświadczył Sławomir Broniarz, prezes Związku Nauczycielstwa Polskiego. – Nauczyciele tracą pracę, jednak powodem zwolnień nie jest reforma edukacji, lecz demografia – odparło Ministerstwo Edukacji Narodowej.

Więcej…
Pouczające obrazki z życia biednych

Biedni powinni czuć się winni – to jedna z głównych zasad pedagogicznych kapitalistycznego społeczeństwa. Jeśli obywatel uwierzy, że niepowodzenie jest wyłącznie wynikiem jego niezaradności czy lenistwa,  zmniejszy się ryzyko, że skieruje ostrze krytycznego myślenia na stosunki systemowe.  Dlatego w interesie każdego wolnorynkowego reżimu jest, by przedstawiciele klas niższych myśleli o sobie jak najgorzej i tak też byli postrzegani przez społeczeństwo. Biedakowi trzeba wypomnieć każdą złotówkę z budżetu państwa, która przyczyniła się do poprawy jego nędznego życia. Biedni rujnują finanse publiczne, bo wyżerają 500 plus, nie stać ich na prywatne szkoły i ciągle ślęczą w kolejkach do publicznego lekarza.

 

Więcej…
Syryjska armia odpowiedziała na atak Izraela

Syryjska Armia Arabska wraz ze swoimi postępami w walce z ekstremistami z Państwem Islamskim, jak zwykle musi liczyć się z izraelskimi atakami na swoje pozycje i bazy wojskowe. Tym razem Syryjczycy odpowiedzieli na agresję syjonistów, dlatego wiadomo już o zestrzeleniu jednego izraelskiego samolotu, a według syryjskich źródeł wojskowych udało się unicestwić więcej maszyn Sił Powietrznych Izraela.

 

Więcej…
A A A

CoalaWeb Social Links

Opublikuj: