Materiały nie wyrażają poglądów redakcji. Różnorodność celowa. Oceny i wnioski pozostawiamy Czytelnikom.
 

Migawki archiwum losowo - najnowsze poniżej

Osłabienie napięcia na Półwyspie Koreańskim
 
Po trwających 43 godziny rozmowach przedstawiciele obydwu państw koreańskich doszli do porozumienia, doprowadzając do uregulowania napiętej sytuacji, jaka wytworzyła się na Półwyspie Koreańskim w zeszłym tygodniu. Wówczas to armia Korei Północnej została postawiona w stan najwyższej gotowości bojowej, a w rejonie graniczącym z Koreą Południową wprowadzono stan wojenny. Z kolei do „natychmiastowej reakcji na prowokacje ze strony Północy” upoważniła armię Południa prezydent Park Geun-hye. Więcej…
Właściciele tego świata cz.2

 

Część 2.  /część 1. TUTAJ  / 

 Ja: Sugerujecie, że w najbliższym czasie jakiś większy konflikt czeka także Europę?

T: To nieuniknione.

M: Też tak sądzę. Lina została już naprężona, ale nie wiadomo kto najmocniej za nią pociągnie, ani kiedy to zrobi. Widać wyraźnie, że choć Stany Zjednoczone postarały się uzależnić nas od swojej pomocy niczym chorego od kroplówki, to nie wszystkim w Europie ten stan rzeczy faktycznie odpowiada. Niemcy, gdy tylko się im na to pozwala, chodzą własnymi ścieżkami i marzy im się znów dominacja na kontynencie.   

Więcej…
Hiszpania: pragmatyka zatrudniania, czy dyskryminacja podszyta seksizmem?

„Poszukujemy do pracy ładnych, wysportowanych dziewcząt z doświadczeniem w pracy za barem, lubiących kontakty z ludźmi. Dziewczyny z zazdrosnymi chłopakami nie powinny aplikować. To są nasze warunki – piszemy wprost. Jeśli wam nie odpowiadają – nie traćcie czasu i nie aplikujcie o tę pracę”

Więcej…
Rozwiń C006 Prasa PRL

Zdjęcie użytkownika Tamta Polska.

Więcej…
Telewizja pokazała (402)

Zakończył się korowód pt. „podpisze – nie podpisze”. Pan prezydent, mimo apelów różnych środowisk, podpisał ustawy dotyczące wymiaru sprawiedliwości, które pozwolą wziąć władzy ten wymiar za mordę. Kto się spodziewał, że będzie inaczej (byli tacy?), to się rozczarował. Istota draństwa się nie zmieniła: władza ustawodawcza i wykonawcza będą sobie wybierać sędziów.

 

C:\Users\Piotr\Pictures\Saved Pictures\podpis Dudy.jpg

„Sztuczne fiołki”

 

Więcej…
A A A

CoalaWeb Social Links

Opublikuj: