Materiały nie wyrażają poglądów redakcji. Różnorodność celowa. Oceny i wnioski pozostawiamy Czytelnikom.
 

Migawki archiwum losowo - najnowsze poniżej

Austriacki minister chce skoncentrować „uchodźców”

Nowy austriacki minister spraw wewnętrznych Herbert Kickl zapowiedział, że chce wdrożyć rozwiązania pozwalające na skoncentrowanie osób ubiegających się o azyl w jednym miejscu. Jego wypowiedź wywołała oburzenie w politycznie poprawnych mediach, ponieważ uznały one słowa polityka Wolnościowej Partii Austrii za celową prowokację, wprowadzającą do debaty publicznej „język narodowego socjalizmu”.

 

Więcej…
Nowe metody opresji – windykatorzy niepokoją sąsiadów dłużników

– Nie dzwonię z firmy windykacyjnej, mam prywatną sprawę do pana Pawła. Czy nie jest pan przypadkiem jego sąsiadem? – takie pytania słyszą w słuchawce sąsiedzi osób zadłużonych. Bulwersującą sprawę opisała „Gazeta Wyborcza”.

Więcej…
Węgry wychodzą ze Światowego Paktu do spraw Migracji

Węgierski rząd oficjalnie ogłosił wycofanie swojego kraju ze Światowego Paktu do spraw Migracji, który w grudniu ma zostać podpisany przez członków Organizacji Narodów Zjednoczonych. Dokument zawiera wytyczne dotyczące procesów migracyjnych i przede wszystkim uznaje pozytywny wpływ imigracji na świat, podczas gdy władze w Budapeszcie mają zupełnie inny pogląd na temat jej skutków dla Węgier i Europy.

 

Więcej…
W MOPS-ach brakuje pracowników

Miejskie Ośrodki Pomocy Społecznej zaczęły borykać się z brakiem rąk do pracy. Obecnie jest w nich zatrudnionych jedynie 19,6 tysiąca osób, a to oznacza, że blisko pięćset placówek nie spełnia wymogów zapisanych w ustawie o pomocy społecznej. Największym problemem tej instytucji są oferowane przez nią niskie wynagrodzenia, które jednocześnie zbiegają się z dużym natłokiem obowiązków w tym miejscu zatrudnienia.

 

Więcej…
Nie porastają mchem

Tak przysłowie mówi o toczących się kamieniach, którymi ochrzcili swój zespół muzycy The Rolling Stones. Grupa działa już 56 lat, nagrała w tym czasie ponad 20 płyt studyjnych, a w lipcu da koncert w Polsce. Wokalista Mick Jagger, zapytany w 1965 roku, jak długo jeszcze zamierzają występować, odpowiedział: „Nawet nie myślałem, że będziemy to robić dwa lata. Poza tym nie wierzyłem, że tak daleko zajdziemy. Jesteśmy jednak przygotowani, żeby pociągnąć jeszcze z rok”. W miarę dalszej działalności przynoszącej światowe hity muzyk diametralnie zmienił zdanie, bo już kilka lat później na  pytanie, czy wyobraża sobie robić to samo w wieku 60 lat, bez namysłu odrzekł: „Tak, oczywiście!”. I  nie pomylił się. Okazało się, że pozytywne nastawienie do życia czyni cuda.

 

Więcej…
A A A

CoalaWeb Social Links

Opublikuj: