Materiały nie wyrażają poglądów redakcji. Różnorodność celowa. Oceny i wnioski pozostawiamy Czytelnikom.
 

Migawki archiwum losowo - najnowsze poniżej

Lifting Eiffla i remont Notre Dame

Wieża Eiffla wymaga nowego makijażu. Z katedry Notre Dame odpadają gzymsy i  gargulce, czyli kamienne rynny w  postaci zwierząt, z  których pysków wypływa woda po  ulewnych deszczach. Obydwa miejsca są  tłumnie odwiedzane przez turystów i są największymi atrakcjami Paryża –  „miasta światła i miłości”. Notre Dame zaczęto budować w  1163 roku, a prace ukończono niecałe dwieście lat później –  w  1345 roku.

Więcej…
Ksiądz w cywilu. Czy można cieszyć się z fikcji?

Marzec tego roku obfitował w  wiele ciekawych wydarzeń. Pierwsze miało miejsce poza naszymi granicami, ale z  pewnego względu zasługiwało na odnotowanie. Były to wybory prezydenckie u naszego wschodniego sąsiada. Niby nie była to nasza sprawa, ale zawsze z niej można wyciągnąć wnioski. Mnie uderzyło jedno, że po ogłoszeniu zwycięstwa kandydata, jakoś mało przywódców, z mniej lub bardziej zaprzyjaźnionych państw, pospieszyło z gratulacjami.

 

Więcej…
Centralny Port Lotniczy z chińskim finansowaniem?

Azjatycki Bank Inwestycji Infrastrukturalnych wyraził zainteresowanie udziałem w rządowym przedsięwzięciu budowy Centralnego Portu Lotniczego w Łodzi. Instytucja stworzona z inicjatywy rządu Chin mogłaby współfinansować projekt, o ile byłby on zgodny z jej polityką polegającą na wspieraniu połączeń pomiędzy Europą i Azją.

Więcej…
Rodzinne wartości w działaniu. Asystent europosła PiS stręczył swoją żonę

Prawo i Sprawiedliwość po raz kolejny zaprezentowało nową jakość w polityce. Po radnym, który znęcał się nad żoną i samorządowcu, co uznał, że nie potrzebuje prawa jazdy by usiąść za kierownicą, mamy kolejnego pioniera. Poznajcie Marcina P.

Więcej…
Świąteczne wnioski z lechickiej wioski

I wydarzenia przedświąteczne, i ostatnie sondaże, i przedświąteczne rytuały (wiadomo, powszechne sprzątanie i zakupy), i atmosfera samych świąt są jak lustro, w którym przeglądają się Polacy. Właśnie wtedy można zobaczyć, jacy jesteśmy jako społeczeństwo. Choć oczywiście droga od obserwacji i wrażeń do uogólnień wymaga raczej psychologicznej i socjologicznej pedanterii.

Zobaczmy to jednak w nieco wykrzywionym zwierciadle.

 

Więcej…
A A A

CoalaWeb Social Links

Opublikuj: