Materiały nie wyrażają poglądów redakcji. Różnorodność celowa. Oceny i wnioski pozostawiamy Czytelnikom.
 

Migawki archiwum losowo - najnowsze poniżej

MOJE NIEMCY OD PODSZEWKI

Niemcy w liberalnych polskich mediach to kraj dobrych płac, wysokiej etyki pracy i niedostępnych dla nas wyżyn kultury wysokiej. W mediach prawicowych to dla odmiany kraj zislamizowany, na granicy upadku. Ja na berlińskiej ulicy widzę kraj przeciętny. Mieszkam w Berlinie już prawie 15 lat. – Co to za akcent, bo już się długo zastanawiam? – Zagaduje mnie miła starsza pani w tramwaju, która przysłuchiwała się mojej rozmowie przez telefon. – A jaki pani przypomina? – odpowiadam pytaniem.

 

Supereksfakty. Jacek Kurski

Maria Kaczyńska zostanie uhonorowana u naszych wschodnich sąsiadów – pisze Super Express. W Naroczy na Białorusi powstanie specjalna tablica upamiętniająca małżonkę prezydenta Lecha Kaczyńskiego, a wszystko przez biografię pani Marii, która z domu nazywała się Mackiewicz. „Urodziła się i została ochrzczona 75 lat temu w okolicach Naroczy, niewielkiego miasteczka na północnym zachodzie Białorusi. Jej rodzina zmuszona była jednak opuścić tamte tereny podczas powojennej zawieruchy, w trakcie wyznaczania nowych granic państwowych”.

Poprawia się sytuacja Funduszu Ubezpieczeń Społecznych

Jest już niemal przesądzone, że w tym roku Zakład Ubezpieczeń Społecznych będzie mógł zwrócić blisko cztery miliardy złotych dotacji otrzymanej z budżetu państwa. To oczywiście efekt poprawy sytuacji Funduszu Ubezpieczeń Społecznych, który w porównaniu do ubiegłego roku zebrał już prawie dziesięć miliardów złotych więcej wpłat, dlatego ZUS bez większych problemów sfinansuje w tym roku koszty obniżenia wieku emerytalnego.

Od Big Pharma do Big Dharma

„Badania medyczne zrobiły tak niebywały postęp, że dziś praktycznie nie ma już ani jednego zdrowego człowieka” – Aldous Huxley.

„Zawody medyczne są kupowane przez przemysł medyczny, nie tylko w kwestiach praktyki medycznej, ale także nauczania i badań. Instytucje akademickie tego kraju godzą się na to, by stawać się płatnymi agentami przemysłu farmaceutycznego. Uważam to za niegodne” – Arnold Seymour Relman (1923 – 2014), Profesor Medycyny Uniwersytetu Harvard i były redaktor naczelny „New England Medical Journal”.

 

WYWIAD Z RAFAŁEM MATYJĄ

Proszą o jakieś rady?

Rady? Dlaczego Kaczyński miałby mnie prosić o rady? Donald Tusk miał jakieś zaplecze intelektualne? Radził się kogoś?

A A A

CoalaWeb Social Links

Opublikuj: