Materiały nie wyrażają poglądów redakcji. Różnorodność celowa. Oceny i wnioski pozostawiamy Czytelnikom.
 

Migawki archiwum losowo - najnowsze poniżej

Burza wybuchnie w Chinach?

Globalny kryzys finansowy zemści się i uderzy z nową siłą! Stanie się to wkrótce – ostrzega wpływowa grupa menedżerów banków centralnych. Ostrzeżenie tej treści znalazło się w najnowszym raporcie, który wydał Bank Rozrachunków Międzynarodowych (BIS) z siedzibą w Bazylei. To szacowna instytucja, najstarszy bank międzynarodowy, zwany bankiem banków centralnych, gdyż to banki centralne państw są jego udziałowcami.

Więcej…
Facebook obserwuje prywatne wiadomości

Przedstawiciele sieci społecznościowej Facebook przyznali, że skanują wiadomości pojawiające się w aplikacji Messanger, pozwalającej użytkownikom portalu na prowadzenie między sobą dialogu. Oficjalnie wynika to z polityki Facebook’a polegającej na przeciwdziałaniu zjawiskom takim jak wykorzystywanie seksualne dzieci albo namawianie do zbrodni, ale inne światło na tę sprawę rzuca trwająca afera związana z ujawnieniem jednej z amerykańskich firm prywatnych danych osób zarejestrowanych na Facebook’u.

 

Więcej…
Najdziwniejsze muzea

Od maszyn erotycznych i toalet po currywurst i zerwane związki. Postanowiliśmy odwiedzić niektóre spośród najdziwniejszych i najciekawszych muzeów na świecie. Być może też będziecie chcieli je zobaczyć; opisuje je Andrew Eames. Ze słowem „muzeum” kojarzą się najczęściej wielkie, ciche budowle, wypełnione artefaktami i arcydziełami sztuki. Jednak nie wszystkie muzea poświęcone są kulturze i historii – w niektórych możemy przekonać się, jak bardzo niezwykłych i zaskakujących wynalazków dokonała ludzkość. Mowa tu o budynkach poświęconych na przykład maszynom erotycznym, solniczkom i pieprzniczkom, a nawet mielonce. Wycieczka do  muzeum porażek lub zerwanych związków może poprawić humor niejednemu zwiedzającemu.

 

Więcej…
Wasza klasa – klasa Brzoski

Pieniądz ma tę magiczną siłę, że w oczach ludzi zmienia gówno w złoto. W ich obliczu zwykły groszorób o mentalności cinkciarza staje się szanowanym obywatelem – więcej nawet: staje się bohaterem, którego słów należy słuchać z uwagą. Bo „odniósł sukces”. Rzadko która i rzadko który zapyta o społeczny koszt zwycięstw tych, którym się powiodło.

Więcej…
Episkopat przeciwstawia patriotyzm nacjonalizmowi

Konferencja Episkopatu Polski przyjęła dokument „Chrześcijański wymiar patriotyzmu”, w którym pozytywnie wypowiada się o ożywieniu postaw patriotycznych w naszym kraju.

Więcej…
A A A

CoalaWeb Social Links

Opublikuj: