Materiały nie wyrażają poglądów redakcji. Różnorodność celowa. Oceny i wnioski pozostawiamy Czytelnikom.
 

Migawki archiwum losowo - najnowsze poniżej

Włodzimierz Lubański, legendarny napastnik, 75-krotny reprezentant Polski:: Czekałem na to prawie 40 lat

Prawie czterdzieści lat czekałem, aż polski napastnik przegoni mnie w klasyfikacji najlepszych strzelców reprezentacji. W tych czasach kadra rozgrywa tak wiele spotkań, że  było to  jasne i  logiczne, że gdy pojawi się tak utalentowany zawodnik jak Lewandowski, to w końcu wyrówna mój rekord i zacznie śrubować swój. Trzeba było jednak poczekać, bo piłkarz o takich umiejętnościach nie pojawia się często.

Więcej…
Supereksfakty. Magdalena Ogórek

Sławomir Nowak (43 l.) w ukraińskiej agencji dróg pracuje tak ciężko, że tamtejsze media wytknęły mu lenistwo, zarzucając, że większość czasu spędza w Polsce. Coś w tym musi być! Ostatnio był w Warszawie, by zeznawać przed komisją Amber Gold, a teraz Super Express przyłapał go, gdy relaksował się w towarzystwie znajomych.

Więcej…
Sędzia gwizdek

Lepszy los czeka kalosza niż sędziego. Żeby zostać sędzią piłkarskim, trzeba mieć co najmniej 16 lat, bo dopiero wówczas można zapisać się na odpowiedni kurs.

Więcej…
Niemcy: koniec nienawistnych wpisów w internecie?

Pierwszą osobą obwinioną w Niemczech o złamanie prawa, które weszło w życie 1 stycznia, jest należąca do antyimigranckiej partii Alternatywa dla Niemiec (AfD) Beatrix von Storch, niemiecka posłanka do Parlamentu Europejskiego i teraz Bundestagu. Jej rasistowski wpis na Twitterze i Facebooku usunięto, a ona sama będzie odpowiadać za „podżeganie do nienawiści”.

 

Więcej…
Będzie podział Kosowa na część serbską i albańską? To możliwe

Portal „Gazeta Express” z Prisztiny donosi, że Belgrad, Prisztina i Tirana dogadują się na temat podziału Kosowa na część serbską i albańską. Kosowo stanie się drugą Bośnią? Prezydent Thaçi nie potwierdza, ale też nie zaprzecza.

Portal twierdzi, że już wcześniej odbyło się w Tiranie spotkanie, podczas którego podział kraju negocjowali w Tiranie Hashim Thaçi, Edi Rama (premier Albanii) i Ali Ahmeti (lider największej partii albańskiej w Macedonii). Kiedy jednak portal wysłał oficjalne zapytanie, biuro prasowe kancelarii prezydenta Kosowa nie potwierdziło, że takie rozmowy są prowadzone i dodało, że na tym etapie to wciąż jedynie dziennikarskie spekulacje. Natomiast nieoficjalne źródła informacji „Gazety Express” przysięgają, że to prawda – a także, że dziś w Brukseli prezydent Kosowa również będzie poruszał ten temat z europejskimi urzędnikami.

 

Więcej…
A A A

CoalaWeb Social Links

Opublikuj: