Materiały nie wyrażają poglądów redakcji. Różnorodność celowa. Oceny i wnioski pozostawiamy Czytelnikom.
 

Migawki archiwum losowo - najnowsze poniżej

Jezus zdziwiony kontra pluszowy
Szkic scenariusza sitcomu sądowego.

Streszczenie poprzednich odcinków: Obrazek ilustrował artykuł „Bóg umiera ze starości” z lata 2012 r. – o tym, że zmniejsza się liczba osób wierzących w Boga. Ilustracji zarzucono obrażanie uczuć religijnych. Obrażać je miał zdziwiony wyraz twarzy obrazkowego Jezusa. Oraz to, że serce ma goręjące. Tak przynajmniej uznało 6 osób i prokurator.

Stosowny akt trafił do sądu, który podzielił pogląd oskarżyciela i wydał wyrok nakazowy skazujący Jerzego Urbana na 1000 zł grzywny i zwrot kosztów postępowania.

Urban z wyrokiem się nie zgodził i od maja 2014 r. toczy się przed Sądem Rejonowym Warszawa Mokotów godna Grishama batalia sądowa.

 

Więcej…
Azjatyckie paszporty najmocniejsze

Podróże to  jedno z  doświadczeń, które dają największe poczucie wolności, pisze Maureen O’Hare z CNN. Opublikowany w lutym raport mówi o tym, ile granic można przekroczyć, posługując się dokumentem danego kraju. Są dwa państwa, których obywatele mogą bez wiz wjechać aż do 180 krajów na całym świecie – to Japonia i  Singapur. Według autorów raportu Henley Passport Index, przygotowanego przez firmę Henley & Partners, obywatele tych państw cieszą się największą swobodą podróżowania.

 

Więcej…
Trump sprzedaje Katarowi broń wartą 12 miliardów dolarów, po tym, jak oskarżył go o terroryzm

Podczas, gdy prezydent Trump oskarżył Katar o sponsorowanie terroryzmu na najwyższym poziomie, okazuje się, że jednocześnie sprzedaje temu państwu broń opiewającą na łączną kwotę 21 miliardów dolarów.

Więcej…
Działo się (148)

Kryterium wyboru informacji chyba nie istnieje, a w każdym razie jest ogromnie subiektywne. Czasami skupiamy się na faktach tylko ciekawych, intrygujących albo po prostu zabawnych.

11.09.2018

OTO TE FAKTY:

 

Więcej…
Liberalni zdrajcy godni dożywocia

Dlaczego tak nie cierpię liberalnych zdrajców z POPiSu (właściwie należałoby napisać z Nowoczesnego POPiSu)? To przecież oczywiste: w skali kraju zostaliśmy jako polscy obywatele (lub Polacy – jak kto woli tę formę) przez liberałów zdradzeni i okradzeni z należącego do nas ogromnego majątku społecznego: Przedsiębiorstw sprywatyzowanych za 15% albo i mniej rzeczywistej wartości, zniszczonych przez wieloletnie zaniechania i aktywne niszczenie, polskich kolei co boli mnie szczególnie jako syna kolejarza. Wielu przedsiębiorstw zniszczonych po prywatyzacji będącej typowym wrogim przejęciem by usunąć konkurencję np. ELWRO.

Więcej…
A A A

CoalaWeb Social Links

Opublikuj: