Materiały nie wyrażają poglądów redakcji. Różnorodność celowa. Oceny i wnioski pozostawiamy Czytelnikom.
 

Migawki archiwum losowo - najnowsze poniżej

Zapytajnaukowca: Co było pierwsze: kura czy jajko?

Skoro ewolucyjnie przed ptakami były gady, to pomiędzy ostatnim gadem a pierwszym ptakiem było jajko. Ale zawsze znajdą się osoby przekonane, że pierwszy był kogut – mówi prof. Jan Jankowski. O seksmisji w wylęgarniach piskląt „nieśnych”, o tym, czym różni się nioska od brojlera, i czy kury mięsne znoszą jaja, mówi ekspert drobiarstwa z UWM w Olsztynie.

Podczas Pikniku Naukowego zbieraliśmy od zwiedzających pytania do naukowców. Część z tych pytań zadajemy teraz badaczom. Z pytaniem: "Co było pierwsze: jajko czy kura?" zwróciliśmy się do prof. Jana Jankowskiego z Uniwersytetu Warmińsko-Mazurskiego w Olsztynie. Profesor zajmuje się opracowywaniem prawidłowych metod żywienia drobiu, w szczególności indyków.

 

Więcej…
Warszawa przegrała wojnę z cyrkami

Naczelny Sąd Administracyjny oddalił złożoną przez warszawski ratusz skargę  na wyrok sądu niższej instancji. Warszawa musi wpuścić cyrki ze zwierzętami.

Więcej…
Prezydent Warszawy broni się za pieniądze podatników?

Komisja weryfikacyjna ds. reprywatyzacji zwróciła się do odpowiednich organów, by sprawdzili, czy Hanna Gronkiewicz Waltz nie wykazała się niegospodarnością wobec finansów publicznych w swojej sprawie. Chodzi o to czterokrotną odmowę prezydent Warszawy osobistego stawiennictwa przed komisja weryfikacyjną ds. reprywatyzacji. Została za to ukarana grzywnami, których łączna wysokość osiągnęła 12 000 złotych. Gronkiewicz-Waltz argumentowała swoje odmowy faktem, że uważa Komisję za organ niekonstytucyjny.

Więcej…
Inteligentni ekstrawertycy najbardziej skorzy do kłamstw

Najbardziej skorzy do kłamania są ekstrawertycy o wysokim poziomie inteligencji. W badaniach polskich badaczy najczęściej wybierali oni strategię, w której posługiwali się kłamstwem dla osiągnięcia celu. Rzadziej sięgali po nią introwertycy – niezależnie od poziomu inteligencji – i ekstrawertycy z niższym IQ.

Choć kłamać zdarza się każdemu, to różne kombinacje osobowości zwiększają skłonność do mówienia nieprawdy. I tak np. częściej kłamią osoby o cechach antyspołecznych, osoby narcystyczne (dla własnej korzyści) lub osobowości psychopatycznej (bez powodu).

 

Więcej…
Kiedy pralka tez wrogiem...

Kiedy pralka też wrogiem... –  na ile mam nastawić pranie?a co masz napisane na koszulce?śmierć wrogom ojczyzny ale co to ma do rzeczy?ziko

A A A

CoalaWeb Social Links

Opublikuj: